بخشدار مرکزی بیرجند گفت: ۴۱ پروژه با اعتبار ۱۰۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال توسط دهیاری‌های بخش مرکزی این شهرستان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

 محمدحسن اکبری روز پنجشنبه اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل ۱۳ پروژه جدول کشی معابر، ۱۰ پروژه زیرسازی معابر، ۱۴ پروژه سنگ فرش و جداره سازی، ۲ پروژه احداث فضای سبز و فضای ورزشی، یک پروژه احداث دیوار حائل و یک پروژه بهسازی اماکن عمومی است.

وی افزود: با افتتاح این پروژه‌ها پنج هزار و ۶۷۸ خانوار روستایی با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر از مزایا و خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.

بخشدار مرکزی بیرجند با بیان اینکه امروز فاصله میان دولت و مردم کاهش یافته است گفت: همزمان با هفته دولت میز خدمت با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای تاکیدات دولت و رئیس جمهور در خدمت رسانی به مردم در روستاهای بخش مرکزی برپا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید قدر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را بدانیم و موفقیت‌ها را به نسل جوان یادآور شد، افزود: دولت سیزدهم با شعار دولت مردمی و همه توان پای کار است.

اکبری با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در انعکاس عملکرد نظام و خدمات دولت بسیار حائز اهمیت است گفت: اصحاب رسانه می‌توانند با تشریح عملکرد دستگاه‌های اجرایی در روستاها، خدمات نظام را به بهترین نحو که برای روستائیان قابل لمس باشد، ارائه کنند.

بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی و دارای یک بخش است که بخش مرکزی نام دارد.

دوم تا هشتم شهریور (سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقین و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر) هفته دولت نام دارد. برنامه‌های هفته دولت سال ۱۴۰۲ با شعار «دولت مردم» از امروز آغاز شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور