مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: یک میلیون و ۳۹۶ هزار و ۶۹۰ مرسوله پستی سال گذشته از استان ارسال شد که این تعداد نسبت به سال قبل‌تر ۶ درصد رشد داشته است.

حسین ظهوری  افزود: همچنین یک میلیون و ۹۲۸ هزار و ۶۵۶ هزار مرسوله پستی به استان وارد شد که مرسوله‌های وارده پنج درصد افزایش یافت.

وی گفت: پست خراسان جنوبی از استان‌های پیش‌رو در به کارگیری فناوری است و خدمات مبتنی بر فناوری را دنبال می‌کند لذا مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه پست سام با نشانی www.postsam.ir فعالیت‌های پستی خود را انجام دهند.

مدیرکل پست خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۸ مرکز خرید اینترنتی در این استان فعال است اظهار داشت: سال گذشته ۹۶ هزار و ۸۸۰ مرسوله خرید اینترنتی وارد استان و ۱۴ هزار و ۷۴۸ فقره مرسوله اینترنتی از خراسان جنوبی به دیگر نقاط کشور ارسال شد.

وی گفت: مرسوله‌های اینترنتی وارده به استان پنج درصد کاهش داشته و مرسوله‌های اینترنتی صادره نسبت به سال ماقبل‌ تغییری نداشته است.

ظهوری با اشاره به خدمات پستی فعال در خراسان جنوبی افزود: «پیک هوشمند شهری» از جمله این خدمات است که با استفاده از آن نیاز نیست مردم به پست‌ مراجعه داشته باشند بلکه از طریق شماره ۳۱۱۴۰ یا سامانه www.postsam.ir می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند و پیک پست با مراجعه به محل، مرسوله را از مشتری دریافت می‌کند.

وی افزود: سامانه درخواست غیرحضوری مدارک تحصیلی دانشجویان، پیک هوشمند شهری و فروش اینترنتی کالاهای تنظیم بازار از خدمات پستی در استان است که به شکل اینترنتی به مردم ارائه خدمات می‌شود.

مدیرکل پست خراسان جنوبی گفت: اداره‌ کل پست استان در اسفند سال گذشته ۲۰۷ درصد رشد درآمدی نسبت به مدت مشابه داشته که در این خصوص رتبه اول رشد درآمدی را در کشور کسب کرده است.

وی بیان کرد: این رشد ۲۰۷ درصدی، رشد خدمات به مردم است و نسبت به اسفند سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ برابر خدمات بهتر و موثرتر به مردم ارائه داده‌ایم.

ظهوری گفت: بیشترین حجم درآمدی ما از محل ارسال اینترنتی لاستیک کویر تایر به اقصی نقاط کشور بوده که در روزهای پایانی سال گذشته روزانه بین هفت تا هشت هزار لاستیک را بسته‌بندی و ارسال کردیم.

وی افزود: سال گذشته ۴۰۵ هزار حلقه لاستیک را به سراسر کشور ارسال کردیم که نسبت به سال ماقبل ۳۷ درصد رشد دارد.

مدیرکل پست خراسان جنوبی بیان کرد: درآمد پست استان در سال گذشته ۵۸ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است.

وی صدور پلاک تلفیقی و کد پستی را از دیگر خدمات این مجموعه ذکر کرد و گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه پست سام درخواست پلاک تلفیقی بدهند و نصب این پلاک بانک اطلاعاتی مکانی کامل را تشکیل می‌دهد که بهره‌برداری آن در مدیریت شهری موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

ظهوری افزود: سال گذشته پنج هزار و ۵۱۵ فقره پلاک تلفیقی در استان خراسان جنوبی نصب شده است.