معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:
✅ در اعزام زائران برای برگزاری مراسم اربعین، تابع سیاست های کشور هستیم
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: در اعزام زائران برای حضور در مراسم اربعین تابع سیاست های کشور هستیم.
خوش خبر با بیان این مطلب در اولین جلسه ستاد اربعین استان خاطرنشان کرد: استان مثل سال های گذشته، آمادگی لازم برای اعزام زائران به عتبات عالیات در ایام اربعین را دارد اما در هر زمینه تابع سیاست های کشور هستیم.
🔹وی با تأکید بر این که استان در مسیر گذر زائران پاکستانی و افغانستانی است، متذکر شد: با توجه به حضور و تردد زائران خارجی پاکستانی و افغانستانی، انتظار ‌این است که خراسان جنوبی در زمره استان های هدف قرار گیرد.
🔹به گفته وی؛ ستاد اربعین خراسان جنوبی، امسال هم برنامه ریزی لازم برای استقبال و مشایعت زائران پاکستانی و افغانستانی را که از محورهای استان گذر می کنند، دارد و در همین راستا کمیته حمل و نقل مکلف است برای ورود زائران پاکستانی و افغانستانی، هماهنگی های لازم را با استان سیستان و بلوچستان انجام دهد.
جانشین ستاد اربعین استان با اشاره به اقدامات سال گذشته در مراسم اربعین، تصریح نمود: کمیته ها موظفند با برگزاری جلسات تخصصی نسبت به احصاء چالش های سال گذشته و ارائه راهکارهای لازم جهت رفع مشکلات اقدام نمایند.
🔹خوش خبر تأکید کرد: هدف ستاد اربعین، فراهم سازی زمینه های لازم برای سفر امن و راحت زائران است.

🔹وی به خدمات شایسته سایت استان مستقر در کاظمین اشاره کرد و اظهار داشت: با عنایت به موفقیت های چشمگیر این سایت در نحوه خدمات رسانی به زائران، انتظار داریم ستاد مرکزی اربعین، سایت مستقر در کاظمین را به طور ویژه ببیند.
🔹به گفته وی؛ با ویژه دیدن سایت کاظمین مثل آن چه برای سایت کربلا و نجف اتفاق افتاده، سطح خدمات ستاد مرکزی اربعین در راستای تأمین زیرساخت ها و تکمیل تجهیزات آن افزایش می یابد.
🔹معاون استاندار بر استفاده از ظرفیت بسیج مساجد، گروه های مردمی، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد برای اعزام زائران نیز تأکید کرد.
🔹خوش خبر، فعال شدن ستادهای شهرستانی به ریاست فرمانداران و ارتباط مؤثر مسئولان کمیته ها با متناظرین در ستاد کشوری را هم از برنامه هایی برشمرد که در راستای اقدامات ستاد استانی باید پیگیری و اجرا شوند.
🔹وی هم افزایی دستگاه های متولی در نهایت اخلاص را شرط موفقیت برنامه های پیش بینی شده در ستاد عنوان کرد و از تلاش ها و اقدامات دستگاه های مختلف در سنوات گذشته تقدیر کرد.
🔹شایان ذکر است: این جلسه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای ستاد استانی با دو دستور کار اعزام کاروانی و شبه کاروانی زائران و ارائه گزارش رئیس ستاد بازسازی عتبات تشکیل شد.