امام جمعه موقت بیرجند گفت: بزرگترین ابزار جریان نفاق، دروغ و فریب است؛ همان امری که در حادثه کربلا رخ داد.

حجت الاسلام مهدی رحیم آبادی، امروز ۱۸ شهریور در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در خصوص پیاده روی اربعین حسینی اظهار کرد: این سفر الهی و این حرکت عظیم را برای ما سلمان فارسی به یادگار گذاشته است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: به عنوان یاوران امامت و ولایت و در راستای برپاسازی حاکمیت کامل به رهبری امام زمان(عج) باید به این زیارت نامه‌ها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه تقوا یکی از پیام‌های عمیق زیارت نامه اربعین است، ادامه داد: تقوا به این معناست جز به راه حق نرویم و به فرامین امام وقت خود گوش کنیم.

رحیم آبادی با بیان اینکه خیرخواهی تمام وجود امام حسین(ع) را فرا گرفته بود، افزود: ایشان به هر روشی که ممکن بود برای هدایت مردم تلاش کردند اما بی تقوایی و بی بصیرتی افراد سبب شد تا حرف حق را نشوند و در این راستا امام حسین(ع) برای زنده ماندن اسلام مجبور به اجرای برنامه سوم و ایثار و نثار خون خود و عزیزانش شدند.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه عنوان کرد: در آن زمان مردم به جهل فرو رفته بودند و در جهل به ولی خدا و حاکمیت ولی خدا و در اوج جهالت قرار داشتند و این جهل سبب شد تا این مصیبت بزرگ در تاریخ رقم بخورد و بر آسمان ها سخت تر از اهل زمین گذشت.

رحیم آبادی ادامه داد: اما اگر مردم پای کار بودند و بصیرت می داشتند همان پیام امام حسین(ع) کافی بود اما متاسفانه مردم در آن زمان به خاطر بی تقوایی در جهل فرو رفته بودند و احساس مسئولیت نمی‌کردند و امام معصوم را به مسلخ کشاندند.

وی با اشاره به اینکه امام راحل معمار انقلاب اسلامی مردم را به اسلام فراخواند، افزود: پیامبر اکرم(ص) در این خصوص فرمودند که این امت کار را تمام خواهند کرد و مردم ایران تاکنون پای انقلاب و اسلام ایستاده‌اند و ملت ایران چشم و گوششان به ولی فقیه است و نمی گذارند تا خراشی بر وجودش بیافتد.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه هر روز اربعین است، ادامه داد: امروز تکلیف ما در استان فرارسیدن اربعین این است که تقوای فردی را پیشه کنیم چرا که مقدمه کمال اجتماعی است و می توان بشریت را به اوج عزت رساند؛ اگر تقوا نباشد و دستگیری و امداد الهی نباشد هوای نفس شیرین می‌شود و انسان در اوج جاهلیت قرار می‌گیرد و با جاهلیت مدرن فاجعه‌های بسیاری می‌آفریند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: اگر تقوا نباشد آن سرمایه بزرگ و چشمه جوشان تعطیل می‌شود و بهره برداری آن به حداقل می‌رسد؛ کسانی به دنبال اختلاف اندازی بین جوامع مسلمین هستند؛ بدترین ضربه‌ها را به جامعه اسلامی می‌زنند و مطیع شرک و کفر هستند به این دلیل که تقوا را به فراموشی سپرده اند.

وی بیان کرد: این نوع افراد همیشه با نقاب نفاق کارهای خود را انجام داده‌اند و اگر می‌خواهیم اربعینی باشیم باید از سه ویژگی برخوردار شویم؛ ابتدا باید آرمان امام حسین(ع) و شیوه دشمنانش را بشناسیم و دوم اینکه در قبال دشمن نقش آفرینی و جهاد کنیم و سومین ویژگی باید یاور و پا در رکاب قائم آل محمد(عج) شویم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پادگان بزرگ آموزشی برای سربازان امام زمان(عج) است، گفت: تاکنون توانسته موفق عمل کند و بدانید امروز دشمن جریان امامت و ولایت و زندگی الهی را هدف قرار داده و مسیرش یک مسیر فریبنده و ناشناخته است.

رحیم آبادی بیان کرد: در جنگ نرم متاسفانه کسی به میدان نیامده است و نقش آفرینی نکرده‌ایم؛ در حالی که باید به آگاهی‌ها مسلح شده و ذهن جوانان را هدایت کنیم.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور