مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۱۱۷ نفر در مینی پالایشگاه بیرجند، بیمه تامین اجتماعی بوده‌اند که از این تعداد ۷۴ نفر درخواست برقراری بیمه بیکاری داشتند.

سید حسین فراتی  افزود: متقاضیان دریافت بیمه بیکاری فقط یک ماه فرصت دارند اقدام کنند و تا ۱۸ دی ماه ۵۰ نفر از این افراد موفق به تکمیل پرونده شدند.

وی گفت: بیمه بیکاری برای ۵۰ کارگر واحد تولید هیدروکربن سبک در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند که یک ماه قبل دچار آتش سوزی شده بود، برقرار شد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی اضافه کرد: ۳۰ نفر تاکنون مدارک خود را تکمیل کرده و به تامین اجتماعی تحویل داده‌اند، بیمه بیکاری ۲۰ نفر باقیمانده نیز در حال انجام است و مبالغ در پایان ماه پرداخت می‌شود.

اتش سوزی پالایشگاه در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند که صبح یکشنبه ۱۹ آذر امسال از یک مخزن شروع شد و به سایر مخازن میعانات گازی این واحد سرایت کرد، صبح سه‌شنبه ۲۱ آذر ماه با تلفیق اطفای حریق هوایی و زمینی مهار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی ۳۰ آذر در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: همه تلاش ما بر این است، مینی پالایشگاه منطقه ویژه اقتصادی بیرجند که دچار آتش سوزی شد، به چرخه تولید برگردد.

جواد اشرفی افزود: برای احیا این مجموعه به چرخه تولید راهکارهای مختلفی از جمله استفاده از ظرفیت فاز توسعه مد نظر است که امیدواریم طی ۲ ماه آینده فاز طرح توسعه آن بتواند وارد چرخه تولید شود.

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در کیلومتر ۹ محور بیرجند – اسدیه است و تا مرکز استان حدود ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور