#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه درخراسان جنوبی حدود ۶۰۰ کلاس درس نیاز داریم، گفت: بیشتر مشکل کمبود در مناطقی است که مسکن مهر در آن‌ها ساخته شده است.

محمود چاوشان  اظهار کرد: کمبود کلاسهای درس با توجه به جمعیت و پراکندگی استان همان امری است که هر سال بدان اشاره می‌کنیم.

وی افزود: برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است تا بر اساس آن، تا مهر امسال ۲۰۰ کلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی خراسان جنوبی افزوده شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی از کمبود ۳۷۰ کلاس درس در سایت های مسکن مهر و روستاهای اقماری شهر بیرجند خبر داد و بیان کرد: برای ساخت این کلاس‌های درس ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به وجود ۱۲ سایت مسکن مهر در بیرجند، گفت: در این مناطق ۲۲ هزار و ۵۰۳ دانش آموز وجود دارد که ۸۳۴۴ نفر از آنان از فضاهای موجود در این سایت های مسکن استفاده می کنند و مابقی برای تحصیل به سطح شهر می‌آیند.

چاوشان اظهار کرد: کمبود فضای آموزشی در سایت های مسکن مهر و حاشیه شهر بیرجند معضل آموزشی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در این مناطق ۱.۶۴ مترمربع است، ادامه داد: در ۱۰ روستاهای اقماری شهرستان بیرجند ۲۱۹ کلاس درس مورد نیاز است که از این تعداد ۱۸۱ کلاس درس تحویل شده و ۱۷ کلاس نیمه تمام است.

وی یادآور شد: در مجموع ۳۷۰ کلاس درس در سایت های مسکن مهر و ۱۰ روستای اقماری شهر بیرجند نیاز است که البته به اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام