مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در اولین نشست مشورتی فعالان فرهنگی و هنری دانشجویی خراسان جنوبی، دانشجویان را میدان دار تمدن سازی نوین اسلامی دانست و گفت: باید ظرفیت فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای دانشجویی و دانشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد که در این راستا نشست هایی مشورتی تشکیل خواهد شد.‌
؛ علی فرخنده در اولین نشست مشورتی فعالان فرهنگی و هنری دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو در تاریخ انقلاب در تحول آفرینی نقش بسیار موثری داشته است؛ افزود: دانشگاه و دانشجویان در بزنگاه های مهم نظام چه در دوران پیروزی انقلاب، چه در دوران دفاع مقدس و در پیشرفت های حوزه های مختلف نقشی اساسی ایفا کردند.

فرخنده با بیان اینکه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، میدان داری تمدن سازی نوین اسلامی به عهده جوانان و با تمرکز بر این قشر بوده و بر این مهم تاکید شده است؛ افزود: در راستای سند تحول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این شدیم که برای رفع خلا موجود در ساختار اداری بین فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشجویان، بتوانیم از ظرفیت فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای دانشجویی و دانشگاه ها نشست های مشورتی را شکل دهیم.

فرخنده با بیان اینکه این نشست ها با هدف استفاده از نظرات و ایده های دانشجویان در پیشبرد سند تحول به ویژه شورای فرهنگ عمومی برگزار خواهد شد؛ گفت: به همین منظور اولین جلسه با حضور فعالان فرهنگی و هنری دانشگاه های استان با محوریت دانشگاه بیرجند برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: در این نشست نظرات ارزنده ای از سوی اساتید حاضر در جلسه و دانشجویان مطرح و قرار شد از طرف فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت دانشجویان، تشکیلاتی در قالب فعالان فرهنگی و هنری دانشجویی و رسانه ای استان به صورت ماهیانه و هر ماه به میزبانی یک دانشگاه و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشستی مشورتی داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، بنا شد در حوزه امید آفرینی و نشاط فضای دانشجویی برنامه هایی اجرایی کنیم که این برنامه ها خروجی پیشنهادات و نقطه نظرات اعضای نشست فعالان فرهنگی، دانشجویی و رسانه ای خواهد بود.

فرخنده با بیان اینکه این نشست ها به صورت فعال ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: راهکارهای موجود پیرامون ایجاد ارتباط کارکردی بین مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی و فضای دانشگاهی طی جلسات آینده بررسی می شود.

گفتنی است؛ در اولین نشست مشورتی فعالان فرهنگی و هنری دانشجویی خراسان جنوبی مقرر شد تامین بلیط نیم بها برای استفاده دانشجویان از سینما پیگیری شود. همچنین با توجه به هفته کتاب و کتابخوانی، قرار شد به هر مجموعه دانشگاهی که درخواست کتاب داشته اند، صد جلد کتاب از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه مطالعات دانشجویی هدیه شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور