🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد: دانشجویان، راویان پیشرفت باشند و به تبیین دستاوردهای نظام بپردازند.
؛ جواد اشرفی در مراسم افتتاح نمایشگاه روایت پیشرفت که در دانشگاه بیرجند برگزارشد، اظهارداشت: ثروت چیزی جز تولید نیست و در حال حاضر هیچ تولیدی بالاتر از تولید دانش بنیان نیست.
🔹وی با بیان اینکه اقتصادی پویاتر است که یادگیرنده باشد،افزود: باید از اشتباهات درس بگیریم و آن را اصلاح کنیم چرا که شناخت نقطه ضعف ها و یادگیری، منجربه پیشرفت خواهد شد.
🔹معاون استاندار با ذکر این نکته که پیشرفت زمانی رخ می دهد که جامعه ای مطالبه گرباشد، تصریح کرد: قشر دانشجو از ارکان مطالبه گری در جامعه است و چه بهتر که دانشجویان راویان پیشرفت باشند.
🔹اشرفی ادامه داد: دانشجویان همیشه درجریان مطالبه گری پیشقدم هستند و چه خوب است که آنها اتفاقات خوب کشور را در عین حفظ تفکر انتقادی و مطالبه گری، روایت کنند.
🔹وی از دانشگاه بیرجند در برگزاری نمایشگاه”روایت پیشرفت” تقدیر کرد و بر برگزاری اینگونه نمایشگاه ها در استان تأکید داشت.
🔹رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم گفت: ما در دانشگاه بیرجند چند سند را مبنا و نقشه پیش رو قرارداده ایم که براساس بیانیه گام دوم انقلاب است که اگر به بیانیه به درستی عمل شود نه تنها از موانع عبور خواهیم کرد بلکه در همه عرصه ها بخصوص علم و فناوری پیشرفت خواهیم داشت.
🔹احمد لامعی گیو ، حکومت ۲۰۰ ساله اروپا بر جهان را نشأت گرفته از علم و فناوری عنوان کرد و یاد آور شد: رهبر معظم انقلاب لازمه پیشرفت کشور را توجه به علم، دانش و فناوری می دانند و پیش نیاز همه این ها تحقیق و پژوهش و در یک کلمه جهاد علمی است.
🔹وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نمایشگاه، بیان کرد: باید دستاوردهای بیش از ۴۰ ساله انقلاب را برای قشر جوان تبیین کنیم.
🔹قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه هر کار و تلاشی به عنوان جهاد محسوب می شود، افزود: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما در جبهه رزم با دشمن ایستادگی کردند و در این میدان ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده ایم.
🔹حجت الاسلام نوفرستی گفت: رهبرمعظم انقلاب در سخنانشان می فرمایند جهاد تنها جهاد رزم نیست بلکه جهاد علمی، فرهنگی، سیاسی، بهداشت و درمان و … نیز جهاد است.
🔹وی تأکید کرد: حرکت عظیم علمی نیازمند تلاش بیشتر بوده و دانشگاه بیرجند در این خصوص فعالیت خوبی داشته است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور