مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: یکی از خودروهای تصادف امروز محور سربیشه – نهبندان سرویس مدرسه بود که بر اثر برخورد با خودرو حامل سوخت قاچاق، ۲ دانش آموز کشته و ۲ نفر هم مصدوم شدند.

سید علیرضا موسوی‌نژاد فزود: صبح امروز بر اثر برخورد۲ دستگاه خودرو سواری پراید  در محور سربیشه – نهبندان پنج نفر جان باختند که ۲ نفر از آنها دانش آموز بودند.

وی گفت: یکی از این خودروها سرویس مدرسه بوده که از روستاهای اطراف به سمت شهر سربیشه در حرکت بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه ۲ نفر از دانش آموزان در سواری پراید جان باختند و ۲ نفر هم مصدوم شدند.

وی افزود: دانش آموزان متوفی پایه یازدهم و پایه دهم دبیرستان شهید شاهبیگی سربیشه بودند و ۲ دانش آموز مصدوم اکنون در بیمارستان سربیشه بستری هستند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی هم ساعتی قبل اعلام کرد که بر اثر برخورد ۲ دستگاه خودرو سواری در محور سربیشه – نهبندان پنج نفر کشته و سه نفر مصدوم شدند.

سرهنگ علیرضا رضایی افزود: این حادثه حدود ساعت هشت صبح امروز در کیلومتر ۱۵ محور سربیشه – نهبندان روی داد.

وی با بیان اینکه علت حادثه در دست بررسی است گفت: یکی از خودروها حامل سوخت بوده که در جریان تصادف دچار حریق شده است.

 

جاده‌های خراسان جنوبی در مجاورت مرزهای شرقی محل عبور سوخت قاچاق و جولان خودروهای شوتی است که با سرعت‌های بالا به ویژه در تاریکی هوا تردد می‌کنند و برای سایر وسایل نقلیه خطرساز هستند.

بنابر اعلام پلیس راه خراسان جنوبی در ۶ ماه نخست امسال ۱۷۶ نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای کشته شدند که ۶۳ درصد متوفیان در شرق استان و یک چهارم در محور نهبندان است.