#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 امام جمعه موقت بیرجند گفت: دشمن از جنگ سخت به نرم روی آورده است و امروز در جنگ نرم همه ما باید احساس مسوولیت و جهاد کنیم.

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) افزود: فضای مجازی در اختیار همه ماست و باید موضوعات مختلف را به بهترین شکل در فضای مجازی و حقیقی برای جوانان و نوجوانان تبیین کنیم تا دچار شبهه‌افکنی دشمن نشوند.

وی گفت: امروز دشمنان از جنگ میدانی ترس دارند اما از فضای مجازی، هوا و فضا با ما در حال جنگ هستند و باید هوشیار باشیم.

خطیب جمعه بیرجند تصریح کرد: این تریبون‌ها و گفت و گو برای این نیست که ما ثوابی نصیب کنیم؛ مقام معظم رهبری جهاد تبیین را از ما خواسته‌اند و در جنگ نرم، جنگ رسانه و جنگی که همه واقعیت‌ها را می‌خواهند معکوس نشان دهند همه باید جهاد کنیم.

وی اظهار داشت: در بسیاری از موارد جوانان حضور فعالی دارند، از اصناف مختلف تا معلم، استاد دانشگاه، طلبه و سایر اقشار همه باید در جنگ نرم جهاد کنند.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی با بیان اینکه در آستانه ۹ دی قرار داریم افزود: واقعه ۹ دی یک حرکت توفنده و بسیار متعالی و یک پیوند بسیار مهم بین امام و امت بود که جانانه ایستادند و بیعت کردند و فتنه‌جویان را سر جای خود نشاندند.

وی گفت: امروز مشکلات معیشتی، اقتصادی و فرهنگی در زندگی همه ما آزاردهنده است البته این مشکلات در تمام دنیا وجود دارد و این مردم خودشان هستند که با هوشیاری، دقت، اقامه قسط و عدل می‌توانند مشکلات را در پرتو فرمانبری دقیق از ولی امر خود رفع کنند.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: در چند سال پیروزی انقلاب اسلامی در خیلی جاها پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم و بر کسی که انصاف و آگاهی داشته باشد، پوشیده نیست.

وی گفت: قبل از انقلاب خیلی از شهرهای ما حال و هوای روستا داشت اما اکنون با همه کوتاهی‌هایی که بوده، چهره شهرها عوض شده و رشد داشته‌ایم البته می‌توانستیم خیلی بیشتر رشد داشته باشیم.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی از انقلاب اسلامی به عنوان یک امانت یاد کرد و افزود: امانت انقلاب در بخشی به نااهل سپرده و حرکت ما کند شد اما امروز در گام دوم انقلاب هستیم.

وی گفت: ۹ دی با همه برکات بزرگی که به گفته مقام معظم رهبری داشت اما توجه ما باید به این نکته جلب شود که اگر ریزبینی، تیزبینی و آگاهی‌های ما بیشتر می‌بود شاید فتنه‌گران اجازه این جولان‌ها را پیدا نمی‌کردند.

خطیب جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه باید هوشیارتر از قبل باشیم اظهار داشت: سال ۸۸ فتنه بزرگی را پشت سر گذاشتیم اما سوال و رسالت مهم این است که آیا در ۹ دی ۸۸ توانستیم چشم فتنه را کور کنیم و آن را از بین ببریم؟

وی افزود: فتنه همان سال را از بین بردیم اما بعد از آن و امروز در چهل و چندمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که در برخی اهداف رشد می‌کنیم گاهی از کوتاهی‌های مختلف و شکننده، مشکلاتی که در اقتصاد، معیشت و فرهنگ مردم پیش آورده‌اند می‌شنویم که بعد از سال ۸۸ اتفاق افتاد و نشان می‌دهد فتنه و فتنه‌گر هنوز هست.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی گفت: بیش از گذشته باید چشم و گوش‌مان باز باشد و پیرو ولی امرمان باشیم تا نکند کوتاهی‌های ما دوباره حرکت نظام را کُند کند زیرا امروز تمام عالم به انقلاب ما چشم دوخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی دو رکن دارد افزود: رکن اول آن رهبر الهی جامعه است که معصوم است یا عادل و رکن دوم مردم هستند که در طول تاریخ بشریت که خداوند پیامبر را آفرید تا امروز هیچ وقت در رکن اول کمبودی نداشته‌ایم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه همیشه مشکل در رکن دوم بوده است گفت: رکن دوم بر اثر غفلت‌ها و غافل کردن‌ها توسط دشمنان به شکلی اتفاق می‌افتد که اشاره کردیم، مهمترین مانع بر سر پیاده‌سازی حاکمیت اسلامی، غافل کردن مردم از رسالت بزرگشان و اصل نسخه است که در طول تاریخ تاکنون دشمنان انجام داده‌اند.

وی اظهار داشت: جنگ سخت، شمشیر، شیمیایی کردن، جنگ‌های میکروبی و سایر جنگ‌های وحشی دشمنان اسلام با بشر است اما جنگ اصلی جنگی است که در بسیاری اوقات بشریت و حتی مسلمانان آن را احساس نمی‌کنند و خطر اینجاست.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی افزود: پیامبر، قرآن و روایات ائمه چه بسیارند و چه قرب‌هایی دارند که ما را به این نوع دشمنی و دشمنان هشدار می‌دهند که در طول تاریخ اسلام کم گفته شده و امروز کم گفته‌ و شنیده‌ایم لذا ملت بزرگ، عزیز و مقتدر ما که با انقلاب اسلامی گل کاشتند و قلوب اولیا و انبیا شاد شد.

وی با اشاره به اینکه در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار دلها قرار داریم گفت: شهادت حاج قاسم موج توفنده‌ای ایجاد کرد، حرکت عاشورایی بزرگی بود که این حرکت‌های عاشورایی، مبارزه بسیار جدی با دشمن و لازم است اما کافی نیست.

خطیب جمعه بیرجند تاکید کرد: باید در تصمیم‌ها حماسی و با شور عاشورایی و شعور حسینی و حاج قاسمی بیش از گذشته اقدام کنیم و امروز همه آنچه که در جمهوری اسلامی و کشور می‌گذرد لزوم دشمن‌شناسی بیش از پیش خیلی شفاف و راحت تحلیل می‌شود.

وی افزود: رژیم صیهونیستی که به نیستی نزدیک شده است و عربده‌کشی‌ها باعث شد جوانمردان، پاسداران و بچه‌های عزیز در کنار همه نیروهای مسلح رزمایش بسیار مقتدرانه را در آب‌های خلیج فارس داشته باشد که هم جنبه دفاعی را به رخ دشمن می‌کشند و هم نشان دادند برای مچاله کردن دشمن، ایران اسلامی امروز زحمت زیادی لازم ندارد.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی بیان کرد: همچنین با بی‌آبرویی آمریکای روسیاه مواجه هستیم که بعد از سال‌ها توطئه، خراب‌کاری، بشرکشی و کودک‌کشی مفتضحانه منطقه را ترک می‌کند اما بدانیم دشمن خونی و دشمنی که قرآن می‌فرماید تا شما را به آیین شیطانی خود برنگرداند، دست بر نمی‌دارد و جانشین و برنامه دارد.

وی گفت: امروز مجددا سیستم دشمنی با ملت ایران به سمت جریان انگلیس خبیث این روباه پیر و مکار و به سمت جنگ نرم پیش می‌رود که هوشیاری بیش از پیش ما را می‌طلبد.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: افتخار بزرگ برای همه ما این است که در انتخابات گذشته با تصمیم الهی و عنایت خداوند، تفکر انقلابی مجدد زنده شد و مسوولانی که شب و روز نمی‌شناسند، آمدند و دست این ملت را که شایسته خدمت هستند در عرصه‌های مختلف، مذاکرات، مباحث اقتصادی و بودجه‌بندی می‌گیرند.