نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: دشمن برای کوچکترین کار علیه ما اتاق فکر دارد و  گسترش منکرات و جرایم نیز از طرح‌های دشمن است.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ضمن تسلیت ایام عزای اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: طبق گزارشی که ارائه فرمودید مشخص است که مفاسد، منکرات و جرایم دیگر از ابزار کاری، طرح و برنامه مطالعه شده و کارشناسی شده دشمنان اسلام، انقلاب و انسان است که در سر هوای تسلط بر کل جهان را می‌پروراند.

وی اظهار داشت: جبهه دشمن در سطح بین‌المللی ابزار گوناگونی دارد و خطرناک‌ترین ابزار این است که آنها از مردم قانونمداری را بردارند و قانون‌شکنی را ترویج دهند، موارد گزارشی مانند آمار و ارقام مواد مخدر، مشروبات الکلی، دزدی، فحشا و منکر که حضرتعالی هم فرمودید، ابزار است که جامعه ما را بی‌قانون و التزام قانونی را حذف کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: مردم ما ذاتا اهل فساد و فحشا نیستند اما نفوذ دشمن جامعه را در تنگنا قرار می‌دهد و افراد جامعه را به سمت فساد و خیانت می‌کشاند، باید نشست و طرحی ارائه داد تا بتوان در مقابل دشمنی که این طور کارشناسی شده به شما حمله کرده است مقاومت کنید، چه طرحی دارید؟ همیشه نمی‌شود با رفتار سلبی برخورد کرد و حدود ۲۰ درصد از موارد نیازمند برخورد سلبی است.

وی بیان کرد: رسانه ملی ما چرا به مردم تفهیم بصیرت نمی‌کند، چرا مسائل را به اهل آن نمی‌سپارند تا آن را تحلیل کرده و به مردم ارائه دهند تا متوجه برنامه‌های دشمن شوند و در برابر طرح دشمن گول نخورند، همه ما باید حواسمان جمع باشد و برنامه دشمن را بدانیم و متناسب با آن همه با هم همکاری کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: با آن همه ادعای تدبیر و امید ما در مقابل دشمن نه تدبیری دیدیم و نه امید، الحمدالله مردم با بصیرت رای دادند و با همه مشکلات موجود دولت جدیدی می‌آید که امیدواریم همه با هم شیوه کار را تغییر دهیم چون برای همه که یک نسخه را نمی‌شود پیچید و باید شیوه کار تغییر پیدا کند.

وی افزود: دشمن برای کوچکترین کار علیه ما اتاق فکر دارد و کارشناسی می‌کند، ما هم همین طور ایستاده‌ایم، مانند این است که بخواهیم با تفنگ برنو با موشک دشمن مقابله کنیم، برای هر مساله‌ای باید متناسب با آن در همان روز نسخه داد و نمی‌شود برای مسائل از ۴۰ سال قبل تا ۴۰ سال بعد به یک گونه نسخه پیچید.

امام جمعه بیرجند گفت: ما به خدا امید داریم و به این توفیق امیدواریم که افراد دلسوز، متعهد و باصداقت بیایند و وضعیت بهبود یابد، چون ما برحق هستیم و دشمن ظالمانه در هر بعدی دارد حق‌کشی می‌کند خدا ما را یاری می‌کند.

وی اظهار داشت: امیدواریم دولتی تراز دولت شهیدان رجایی و باهنر بیاید و همه همکاری کنند و طرحی نو دراندازند و بیش از همه بصیرت داشته باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: خانواده‌ها، آموزش و پرورش و دانشگاه باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند، بسیاری از مشکلات مربوط به خانواده‌ها، آموزش و پرورش و دانشگاه است و ما نسبت به وظایف خود کوتاهی می‌کنیم.

وی ضمن خداقوت به کارکنان نیروی انتظامی اضافه کرد: کار و ماموریت شما با زوایای گوناگون و گسترده است و امیدواریم که این مقطع تمام شود و شرایطی پیش بیاید که هم برای شما هم وسعت و فرصتی حاصل شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به آیه ۱۱۵ سوره هود گفت: در پیشگاه خداوند چیزی بیش از حفظ بندگانش ارزش ندارد و شما از بندگان که امانت خدا هستند، حفاظت می‌کنید.

وی گفت: کم‌کاری‌ها و انواع بدکاری‌ها موجب دلسردی شما نشود چون کاری که شما می‌کنید هیچ وقت نزد خدا ضایع نمی‌شود و از نوع بهترین کارها است؛ خدمت شما، خدمت به بندگان خدا و دین خدا و جبهه حق در مقابل باطل است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: عده‌ای دو سال قبل می‌گفتند ایران ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن را نخواهد دید و در حال حاضر ببینید آنها چه شدند، ما چه شدیم و چه وضعیتی در سطح منطقه و بین‌الملل برقرار است، امیدواریم شرایط همانگونه که تغییر کرده است باز هم تغییر کند و بهتر شود.

وی افزود: با تغییراتی که در جبهه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پیش می‌آید، امیدواریم مقطعی باشد که بتوانبم عکس‌العمل مناسب را در برابر توطئه خطرناک دشمن فراهم آوریم و آن وقتی است که قبل از همه چیز خود مردم ما که مورد هجوم هستند را هوشیار و بصیرت‌افزایی کنیم که هم از نظر فکری بلا بیایند، هم شرایط اقتصادی آنها جان بگیرد که خودشان را ارزان نفروشند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: این ارزان فروشی‌ها در اثر بیچارگی‌ها است و مقصر آن کسانی هستند که نفوذ بیگانه را پذیرفتند.

سردار “ناصر فرشید” فرمانده انتظامی خراسان جنوبی امروز با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گزارشی از اقدامات فرماندهی انتظامی استان ارائه کرد.