#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: تمامی خروجی‌های شهر بیرجند بسته شد و خودروها اجازه خروج از شهر را ندارند.

سرهنگ علیرضا عباسی فزود: تا این لحظه خروجی بیرجند به سمت خوسف از میدان شهدای عبادی بیشترین تردد را داشته است که تا اطلاع ثانوی بسته شد و در صورت تردد خودرو از مسیرهای فرعی اعمال قانون می‌شود.

وی بیان کرد: افرادی که ضوابط تعیین شده در روز طبیعت را جدی نگیرند شماره پلاک خودرو آنها ثبت و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد جریمه می‌شوند همچنین خودرو این افراد تا یک ماه توقیف خواهد شد.

رییس پلیس راهور خراسان جنوبی اظهار داشت: از مردم استان انتظار داریم امروز را در خانه بمانند و در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به مردم، مسوولان و کادر بهداشتی و درمانی کمک کنند.

وی تصریح کرد: در سایر شهرستان‌های استان نیز اقدامات کنترلی و جلوگیری از خروج و ورود به شهرها در حال انجام است و تاکنون بیشترین ترددها را در مرکز استان داشته‌ایم.

سرهنگ عباسی افزود: در بیرجند اکنون بلوار شهدای عبادی، میدان ابن حسام خوسفی، تقاطع غفاری و تقاطع نارنج به منزله جلوگیری از خروج از شهر مسدود است.

وی گفت: توصیه می‌شود شهروندان پویش «در خانه بمانیم» را رعایت کنند، وقت خود را نیز هدر ندهند چون طی مسیر توسط پلیس برگشت داده می‌شوند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی افزود: ورودی‌ تمامی تفرجگاه‌های استان بسته است و نیروهای پلیس در این اماکن مستقر هستند.

وی گفت: همچنین تمامی پارک‌ها و بوستان‌های شهرها بسته است و مردم حق مراجعه به این اماکن را ندارند، همچنین وسایل نقلیه‌ای که در کنار پارک‌ها و بوستان‌ها توقف داشته باشند اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ عباسی اظهار داشت: افرادی که ترددهای غیرضروری به خارج از شهرها و روستاها را داشته باشند اعمال قانون می‌شوند که خوشبختانه با همکاری دهیاران و بخشداران ورودی اکثر روستا نیز مسدود شده است.