مراسم تجلیل از آقای مهندس سیدمحمد حسین زینلی چهره ماندگار صنعت خراسان جنوبی با حضور معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، نمایندگان شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان و نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در  در سالن همایش فرهنگسرای بیرجند برگزار شد.

سرپرست بنیاد نخبگان استان گفت: خداوند متعال را شاکریم که توفیق داد مفتخر باشیم مراسم تکریم چهره ماندگار صنعت جناب آقای مهندس زینلی را با مجوز شورای ملی تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان ر روز ملی صنعت و معدن برگزار نماییم . این مراسم با هدف پاسداشت و نکوداشت مقام بزرگ مردی است که با اراده و ایمان راه اعتلای کشور را به پیش گرفت و در کنار رفیقان و همرزمان شهیدش مجاهدت را ادامه داد تا امروز که فاتح قله های موفقیت است

ایزدخواه سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی با تاکید به این که معاون محترم علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری جناب آقای دکتر دهقانی فیروزآبادی به برگزاری این مراسم توجه ویژه ای داشتند افزود: امروز مراسم تکریم از الگوی است که مولود انقلاب اسلامی است و خودباوری و خودکفایی را در عمل نشان داد این از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با اعتقاد به ما می توانیم عزت و اقتدار کشور را فراهم نمود.

وی افزود: جناب آقای مهندس زینلی با اعتماد به نفس ملی به بهره مندی از تخصص دانشمندان و نخبگان ایرانی باور داشت و مشفقانه و مشتاقانه، مجدانه با تحمل رنج و سختی ها چرخ دنده صنعت استان و کشور را به حرکت واداشت.

در ادامه ایزدخواه گفت: منطقه خراسان جنوبی میراث دار علم و فرهنگ است، میراث دار ایمان و ادب است و یکی از مراتب صیانت از این میراث تکریم و تجلیل از بزرگان و فرهیختگان این میراث است . وظیفه ما این است الگوهای اثرگذار را به جوانان و مستعدین معرفی کنیم تا تفکر و اندیشه این افراد چراغ راه جوانان باشد.

وی در ادامه افزود: برنامه تکریم در بنیاد ملی نخبگان قدرشناسی توام با الگوسازی را در نظر دارد و جناب آقای مهندس زینلی که پرورش یافته مکتبی هستند که در آن ارزش ها با محورهای ایمان به خداوند متعال، امید به آینده ، تلاش و کوشش، صداقت و راستی، حسن خلق و تواضع، اراده و عمل، مردم داری و بزرگ منشی، دلسوزی و دغدغه مندی و حرفه ای شدن و پیشران شدن می باشند.

دکتر ایزدخواه افزود: ما برای تحول نیاز به اراده و انگیزه قاطع داریم اگر یک جامعه به استعدادهای خودش اعتماد داشته باشد می تواند تحول ایجاد کند. مجموعه ی تحت مدیریت جناب آقای مهندس زینلی بعنوان یک بخش مولد در اقتصاد استان و کشور با همین اراده قاطع پیشرفت داشته و در بومی سازی صنعت اقدامات موثری انجام داده است. امیدواریم مستعدین تحصیلی که برای ورو به چرخه مدیریت کشور آماده می شوند با الگو قرار دادن این چهره ماندگار پیشرفت های بیشتری برای کشور به دست آورند.

 شایان ذکر است در پایان مراسم ارج نامه بنیاد ملی نخبگان که عالی ترین سند تکریم بنیاد ملی نخبگان می باشد به همراه هدیه نفیس توسط جناب آقای دکتر ابراهیمی معاون محترم سرآمدان و نخبگتان بنیاد ملی نخبگان به جناب آقای مهندس زینلی اهدا شد.

همچنین بعد از برگزاری مراسم، سرکوی یادبودی در دانشگاه صنعتی بیرجند به نام مهندس زینلی افتتاح گردید.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور