معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای اجرای طرح سلامت خانواده زیرساخت‌ های خوبی در خراسان جنوبی احداث می‌شود و از استان‌های هدف در حوزه سلامت است.
بهروز رحیمی با بیان این مطلب در دیدار با استاندار خراسان جنوبی که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و نمایندگان مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف و نیز نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی همراه بود، اظهارداشت: ۴۴ طرح بهداشتی و درمانی خراسان جنوبی در حال ساخت است که بخشی افتتاح شده و بخشی هم تا هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
?وی با اشاره به بازدید از چند پروژه عمرانی در شهرستان‌های مختلف خراسان جنوبی عنوان کرد: پروژه‌های بهداشتی و درمانی در این استان پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.
?معاون وزیر بهداشت افزود: پروژه بیمارستان خوسف هم علیرغم اینکه هشت سال از زمان شروع ساخت آن می‌گذرد اما در دولت سیزدهم سرعت گرفته و تجهیزات آن نیز در حال نصب است که هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
?وی اظهارداشت: وضعیت بهداشت و درمانی استان مطلوب است و حمایت‌های استانداری از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم قابل تقدیر می باشد.
?به گفته وی؛ خانه‌های بهداشتی که فرسوده شده با اختصاص اعتباراتی نوسازی خواهد شد.
?رحیمی با اشاره به لزوم اجرای طرح توسعه بخش دیالیز بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: مطالعات لازم در این زمینه انجام شده و منابع مورد نیاز تأمین خواهد شد.
?معاون وزیر تصریح کرد: احداث بیمارستان روان در بیرجند هم ضروری است که در کنار احداث بیمارستان اختصاصی سوختگی در دستور کار قرار دارد.
?رحیمی ادامه داد: راه‌اندازی مراکز جامع سلامت ویژه هم در روستاهای پر جمعیت پیگیری می‌شود که در آنهاخدمات بستری، اورژانس و بهداشت ارائه خواهد شد و از سرزیر جمعیت به بیمارستان‌ها پیشگیری می‌کند که برای خراسان جنوبی هم راه اندازی چنین مراکزی در برنامه قرار خواهد گرفت.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور