استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات مطرح شده درباره بخش دیهوک طبس از جمله آب، گاز، برق و راه گفت: در یک هفته اخیر با بررسی‌های کارشناسی مختلف در مرکز استان، حل این مشکلات را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 جواد قناعت  در جمع نمازگزاران شهر دیهوک افزود: بعد از شرکت در نماز جمعه هم جلسه‌ای در بخشداری دیهوک با حضور مسوولان استانی و شهرستان خواهیم داشت و مشکلات مختلف منطقه بررسی و تصمیمات خوبی اتخاذ می‌شود.

وی با بیان اینکه پست ۱۳۲ کیلوولت دیهوک با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌‎رسد گفت: از این اعتبار ۱۲ میلیارد تومان آن را استان متقبل شده‌ است.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: باند دوم راه دیهوک – طبس به طول پنج کیلومتر و با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان به همت دولت سیزدهم در حال اجراست.

وی گفت: برای رفع مشکل آب منطقه هم اعتبار خوبی را برای احداث مخزن ۲ هزار مترمکعبی دیهوک از مرکز خواهیم گذاشت همچنین برای آبرسانی به تعدادی از روستاهای منطقه اعتبار خوبی را با بررسی موضوع در بخشداری اختصاص می‌دهیم تا بخشی از مشکلات مردم رفع شود.

قناعت با اشاره به ضعف زیرساخت‌های خراسان جنوبی گفت: اقداماتی در گذشته صورت گرفته اما کارها از سرعت مناسبی برخوردار نبوده و در گذشته به استان کم توجهی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: ۳۵ سال از ارتحال ملکوتی امام می‌گذرد، امامی که نه تنها تحول بنیادین در ایران ایجاد کرد بلکه شاهد تحولات مختلف در حوزه خاورمیانه، کشورهای جهان اسلام و حتی کشورهای آمریکای لاتین هستیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با وجود گذشت ۳۵ سال از ارتحال امام، می‌بینیم که نوک حمله پیکان دشمنان در رسانه‌ها به سمت امامین انقلاب است چرا که دشمنان، عامل اصلی ایستادگی و تسلیم ناپذیری مردم ایران در برابر دشمنان در این راه پر فراز و نشیب را رهبری داهیانه امامین این انقلاب می‌دانند.

وی گفت: نه تنها ملت ایران با رهبری‌های پیامبرگونه امام و رهبری در برابر دشمنان تسلیم نشدند و تن به سازش ندادند بلکه برای تمامی کشورهای جهان و منطقه تبدیل به یک الگو شده‌اند و امروز برخی کشورهای اسلامی، رهبر و فرمانده خود را مقام معظم رهبری می‌دانند.

قناعت با بیان اینکه امروز چشم همه جهانیان به این است که عاقبت تقابل بین ایران اسلامی و جهان کفر چه می‌شود؟ افزود: عربستان که مانده بود در باتلاق جنگ یمن چه کند دست به سوی ایران دراز کرد و این موضوع نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی عنوان کرد: توقیف نفتکش‌ها و واکنش نشان ندادن آمریکا در چند روز گذشته، ماندگاری بشار اسد بر ریاست جمهوری سوریه و تجزیه نشدن این کشور، نابودی داعش و سایر دستاوردها نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تحولات جهانی به نفع جمهوری اسلامی ایران است گفت: در سطح جهان شاهد تحولات بزرگی هستیم و مقام معظم رهبری فرمودند مسیر تحولات جهانی در راستای تضعیف نظام سلطه و تقویت جبهه مقاومت است که در حال حاضر شاهد آن هستیم.

وی تاکید کرد: تحریم‌های دشمنان به انتهای خط رسیده است و دشمنان نفس‌های آخر خود را می‌کشند اما با توجه به امپراتوری رسانه‌ای که دارند، در فضای مجازی عکس این موضوع نشان داده می‌شود.

قناعت گفت: دشمنان با برتری رسانه‌ای خود ضعف‌های کشور ما را پر رنگ نشان می‌دهند و از ضعف‌ها و مشکلات خود چشم پوشی می‌کنند.

وی افزود: برخی از افراد در داخل به دنبال بزک کردن غرب هستند در حالی که ضعف کشورهای اروپایی از ما بیشتر است و نمونه آن از بین رفتن ۶۸ هزار اروپایی براساس اطلاعات رسانه‌ای خودشان در سرمای زمستان سال گذشته است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ما هم در داخل کشور مشکلاتی داریم اما مشکلات کشورهای اروپایی از ما بیشتر است و چرخ توسعه کشور در حال حرکت است لذا در برخی حوزه‌ها پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و در برخی حوزه‌ها از جمله اقتصاد و معیشت همچنان دچار مشکلاتی هستیم که باید به خوبی مدیریت شود.

وی گفت: امیدواریم امسال با عزم جدی قوای سه‌گانه شاهد اقدامات خوبی باشیم چرا که فضای کشور به سمت کار، تلاش، کوشش و پیشرفت است.

استاندار خراسان جنوبی امروز با همراهی جمعی از مدیران ستادی و استانی در نماز جمعه دیهوک حضور یافت و در حاشیه این آیین با شماری از مردم به صورت چهره به چهره دیدار کرد.

همچنین شورای اداری بخش دیهوک شهرستان طبس با حضور استاندار خراسان جنوبی در بخشداری برگزار شد.

پنجشنبه هفته گذشته (چهارم خرداد) نشست شورای اداری شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان جنوبی در طبس برگزار شد که در این نشست امام جمعه دیهوک از مسائل و مشکلات این بخش پهناور گفت.

شهرستان طبس دارای سه بخش مرکزی، دستگردان و دیهوک است که بخش دیهوک با داشتن راه‌های وسیع در مسیر ارتباط چند استان از جمله خراسان رضوی، کرمان، یزد و اصفهان قرار دارد.