#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در خراسان جنوبی، ابتلای بانوان به کرونا در استان به ۴۹ درصد کل آمار ها رسیده است.

 

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ماه‌ های ابتدایی همه گیری کرونا در استان، چون انتقال‌ کرونا بیشتر خارج از منزل بود، مردان بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می‌شدند؛ اما هم اکنون خطر بیماری کرونا در زنان هم افزایش یافته است.

او افزود: هم اکنون ۵۱ درصد مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی را مردان و ۴۹ درصد را هم زنان تشکیل می‌دهد که نشان می‌دهد انتقال کرونا از درون جامعه به درون خانوادگی بیشتر شده است.

شزیف زاده بیان کرد: ابتلای خانوادگی به کرونا در خراسان جنوبی حدود ۶۶ درصد و بالاتر از میانگین کشوری است که باعث می‌شود تمام گروه‌های سنی در معرض خطر کرونا باشند.

۸۲ درصد فوتی ‌های کرونا بالای ۶۰ سال سن

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین تاکید کرد: سالمندان، آسیب پذیر‌ترین گروه ‌های جامعه در برابر ابتلا به کرونا هستند و کرونا در میان گروه‌ های سنی، سلامت سالمندان را بیشتر از همه تهدید می‌کند.

  • یک گام تا وضعیت قرمزشریف زاده تصریح کرد:میانگین سنی فوت شدگان به کرونا در استان ۶۹ سال است که در این زمینه توصیه می ‌کنیم در این شرایط سخت، اطرافیان مراعات حال سالمندان را بکنند و در کنار نرفتن به دورهمی، خرید مایحتاج ضروری سالمندان را هم انجام دهند.

بروز موارد جدید ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی کاهش یافت

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه آمار مبتلایان و فوتی ‌ها در آذر ماه نسبت به مهر و آبان روند کاهشی را دارد افزود: خوشبختانه با رعایت شیوه نامه ها، بروز موارد جدید ابتلا و بستری در بیمارستان‌ های استان به ۱/۸ در ۱۰۰ هزار نفر رسیده که این میزان در کشور ۱/۹ در ۱۰۰ هزار نفر است.

شریف زاده بیان کرد: بهبود وضعیت کرونا در خراسان جنوبی باعث شده که به لحاظ بروز موارد جدید در بیمارستان‌ ها و میزان بستری مبتلا به کرونا در جایگاه هفدهم کشور قرار بگیریم؛ در حالی پیش از این در رتبه ‌های سوم و پنجم بوده ایم.

او در عین حال تصریح کرد: با وجود کاهش بروز موارد جدید کرونا، بروز تجمعی در خراسان جنوبی هزار و ۶۹۱ در ۱۰۰ هزار نفر است که این میزان در کشور هزار و ۳۲۲ نفر در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.