#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۱۹۵ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۶۶ بیمار جدید شامل ۱۹ بستری و ۴۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۴ مورد از بیرجند، ۵ مورد از بشرویه، ۳ مورد از درمیان، ۴ مورد از سرایان، ۶ مورد از سربیشه، ۳ مورد از طبس، ۲ مورد از فردوس، ۱۵ مورد از قاینات و ۴ مورد از نهبندان، شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۶۶۸ تست سریع کرونا ۱۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۸۳ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۵۶ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۲ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۳ مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۰۵ نفر رسید.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۶۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۵۸ بیمار شامل ۳۲ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۹ هزار و ۸۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۸۲ هزار و ۷۱۹ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۰ هزار و ۳۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۲۴۴ هزار و ۷۵۶ نفر واکسن نوبت اول و ۱۴۷ هزار ۵۵۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.