#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: ویژگی شاخص کار بهزیستی این است که پذیرش بعد احساسی و میدانی آن خیلی همخوان است و باید به این نوع خدمات کیفیت بیشتری داده شود.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی که همزمان با ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی انجام شد ضمن تبریک ایام عید غدیر خم افزود: خدا انسان را آفریده و در قلبش از فطرت خود در آن گذاشته و انسانی که سالم است از نظر روحی همواره تمایل دارد به ضعیف کمک کند.

وی گفت: کار بهزیستی که بسیار متنوع است، به تعبیری از نوزاد تا کهنسال بلکه قبل از تولد مسئولیت‌های زیاد و متنوعی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیار می‌شود کاری که به دوش فردی محول شده، صحنه میدانی و وجدانی آن با هم همسو نیست زیرا وجدان جنبه احساسی دارد و در شغل قاضی که قضاوت می‌کند به ایجاد حکمی ممکن است عادلانه باشد اما از نظر احساسی همسو نیست ولی کار است و ثواب دارد.

وی افزود: آن کودک و کهنسال نیازمند که انسان انگیزه دارد به آنها کمک کند، شما شغلی دارید که در کنار آن کار، احساس فطری خود را درباره کمک به افراد نیازمند اشباع می‌کنید که توفیقی است و در شغل نیز می‌شود قصد قربت به خدا داشت لذا برای موفقیت در شغل باید کیفیت بیشتری به کار بدهید.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: امروزه با توجه به شرایط شهری و اداری فرصت توفیق خدمت که در قدیم وجود داشت، نیست لذا مریض، کهنسال و نوزاد افراد قدیمی در خانه بود اما امروز می‌بینید که شرایط چگونه شده و افراد حوصله مریض‌داری ندارند که در وجدان خود رنج می‌برند یا هستند کسانی که وجدان آنها آسیب دیده و نسبت به این موضوع بی‌تفاوت شده‌اند.

وی اظهار داشت: اما کارکنان بهزیستی توفیقی دارند که به ضعیف‌ترین نوع افراد جامعه خدمت می‌کنند لذا نیکی کردن آثار وضعی دارد.

امام جمعه بیرجند افزود: در کنار این مسائل امروز یک جایگزین آمده نسبت به پدر و مادر برای نوزاد یا پرستار برای مریض و کهنسال اما در کنار این نوع خدمات مسئولیت‌هایی که از این همه مهمتر است بر دوش شماست چراکه این نوزاد انسان تنها یک تغذیه بدنی ندارد بلکه می‌خواهد انسانی در جامعه شود.

وی گفت: همانطور که فرزند، فرهنگ خود را از پدر و مادر می‌گیرد جنبه‌های تربیتی و رشد معنوی آن نوزاد نیز به عهده شماست که اگر بایسته انجام شود از خدمات فیزیکی، ثواب بالاتری دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: اما اگر به آینده افکار آن فرد آسیب وارد شود، مسئولیت شما را بالا می‌برد لذا در این جهت خیلی باید فنی عمل شود.

وی امروز در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان تامین اجتماعی خراسان جنوبی هم گفت: تامین امنیت شغلی و امنیت سلامت در جامعه دو وظیفه با اهمیت تامین اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: وقتی امنیت هر کسی در معرض آسیب قرار بگیرد، آزرده است و احیای این دل آزرده از تعمیر کعبه بالاتر است.

وی اظهار داشت: در حالی که، کار تامین اجتماعی به عنوان شغل مطرح هست منافاتی با قصد قربت ندارد و انگیزه خدمت به بندگان خداست، کیفیت دادن به آن و برخوردهای قابل قبول با ارباب رجوع از جمله بهترین عبادات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: انسان‌های بزرگی که از جهت عرفان و اخلاق به مقاماتی رسیدند، بخشی از شرح زندگی آنها آثار وضعی خدمت به بندگان خداست و آیت الله فاضل لنکرانی در این مورد گفته‌اند، من به عنوان یک اسلام شناس به این نتیجه رسیدم که بعد از انجام واجبات با وجود موارد بسیاری از مستحبات اما به گره‌گشای کار مردم بپردازید و فردای قیامت بگویید فاضل لنکرانی گفته است.

وی در پایان خطاب به کارکنان تامین اجتماعی تاکید کرد: باید به این خدمتی که انجام می‌دهید، کیفیت دهید.