مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌ جنوبی گفت: همزمان با عید سعید قربان تاکنون خیران استان بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی به پویش نذر قربانی برای کمک به نیازمندان اهدا کردند.

محمد عرب  اظهار کرد: از این میزان کمک بیش از ۶۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی و ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال درقالب اهدای دام زنده و گوشت قربانی بوده است.

وی با اشاره به برپایی ۲۳۶ پایگاه ثابت و سیار توسط کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان افزود: مردم خیر و نیکوکار بیش از ۵۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به کمیته امداد و ۶۷ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال به مراکز نیکوکاری کمک نقدی وغیرنقدی خود را اهدا کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از اهدای ۶۹۳ راس دام سبک و سنگین توسط مردم خیر و موسسات خیریه به این نهاد خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۷۹ راس دام سبک و ۱۴ راس دام سنگین به میزان ۹ هزار و ۳۱۵ کیلوگرم گوشت جمع‌آوری شده است.

وی تصریح کرد: همزمان در روز عید قربان پس از ذبح دام‌ها بارعایت همه موازین شرعی و بهداشتی گوشت‌ها درقالب بسته‌بندی تهیه و بین مددجویان تحت حمایت و سایر نیازمندان به ویژه مناطق محروم استان توزیع شد.

عرب با تاکید بر اینکه همچنان کمک‌های مردم خیر استان در این طرح همزمان با دهه امامت و ولایت ادامه دارد افزود: دفاتر ۲۱ گانه این نهاد و ۱۵۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم نیک اندیش است.

وی در خصوص مشارکت درطرح خداپسندانه نذر قربانی گفت: هم استانی‌ها می‌توانند نذورات نقدی خود را از طریق واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۲۲۵، واریز به شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۳۲۰۴۰۰، پرداخت از طریق تلفن همراه با کد دستوری #۰۵۶*۸۸۷۷* پرداخت از طریق نصب سامانه نیکوکاری خراسان جنوبی (دانلود از کافه بازار) و همچنین پرداخت از طریق کدqr به نیازمندان اهدا کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی یادآور شد: همزمان با عید سعید قربان مردم سخاوتمند استان درسال گذشته بیش از ۹۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی در این طرح به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری اهدا کردند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور