جلسه توجیهی دبیران کارگروه ها و کمیته های دومین کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید استان خراسان جنوبی امروز با حضور دبیران کارگروه ها و کمیته های ذیل ستاد اجرایی کنگره در ستاد سپاه انصارالرضا(علیه‌السلام) خراسان جنوبی برگزار شد.

سردار یوسفی دبیر اجرایی دومین کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی در این جلسه ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدا، گفت: اولین کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در سال ۹۷ در استان برگزار شد که در راستای این کنگره اجلاسیه ها و یادواره های بسیاری در سطح استان برگزار شد.

سردار یوسفی اظهار داشت: بدنبال کیفی سازی برنامه های اجرایی هستیم تا بتوانیم برنامه های تاثیر گذاری را در جامعه اجرا کنیم.

وی به فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت کنگره شهدای استان تهران و یزد اشاره کرد و افزود: ایشان بر اجرای خوب و کیفی برنامه های شهدا، انتخاب بهترین کارها و آثار برای استفاده در برنامه شهدا در جهت ماندگاری بهتر و موثرتر یاد شهدا در جامعه، پرداختن بر محتواهای با ارزش و انقلابی، استفاده از هنر افراد صاحب ایده و نظر، پرهیز از عجله و شتاب در برگزاری برنامه های شهدا تاکید کردند و فرموند: برنامه های شهدا باید به بهترین نحو و پرمحتواترین شکل انجام شود چراکه شهدا در بالاترین مقام و منزلت قرار دارند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) افزود: کارکردن برای شهدا در واقع کار برای خودمان است، شهدا به کار ما نیاز ندارند؛ این‌ما هستیم که به فعالیت در مسیر شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه نیازمند هستیم.

سردار یوسفی عنوان کرد: از تمامی رده های بسیج استان درخواست دارم که تمامی برنامه ها و اقدامات خود را در راستای دومین کنگره دو هزار شهید استان انجام دهند؛ نامگذاری، طرح ها، پروژه ها، عملیات های تاکتیکی گردان ها و هر اقدام و فعالیت بسیج به نام شهدا انجام شود تا کارهای ما رنگ و بوی شهدایی به خود بگیرد.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی بر استفاده از زندگی نامه و وصیت شهدا جهت معرفی کامل شهدا در برنامه های بسیج تاکید کرد.

وی با بیان اینکه اکثر شهدای خراسان جنوبی به ویژه شهدای شاخص استان بدرستی به مردم معرفی نشدند، افزود: هدف ما از برگزاری کنگره ملی شهدای استان؛ معرفی این شهیدان به مردم است.

سردار یوسفی مطرح کرد: متاسفانه ما شهدا را بدرستی به نسل جوان معرفی نکردیم بنابراین لازم هست تا بسیج دانشجویی، دانش آموزی و اقشار متولی با برنامه‌ریزی دقیق و موثر این‌مهم را انجام دهند.

وی ادامه داد: لازم هست سازمان بسیج سازندگی و بسیج اقشار استان تا حد امکان نامگذاری گروه های جهادی، گردان های رزمی بسیج، اماکن رده ها را به نام شهدا انجام دهند و همچنین تمامی یادواره ها، مکاتبات بسیج و برنامه ها با نام و آرم دومین کنگره شهدای خراسان جنوبی برگزار شود.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) افزود: باید سعی شود برنامه‌هایی را اجرا کنیم که با کمترین هزینه، بیشترین تاثیرگذاری را در جامعه داشته باشیم.

سردار یوسفی بر تعامل و هم‌افزایی میان کمیته های کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: هر چه این ارتباط و تعامل بیشتر باشد کار کیفی تر انجام می شود و نیاز هست از توان و ظرفیت یکدیگر در این راستا استفاده کنیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) بیان کرد: مقام معظم رهبری به صورت ویژه بر موضوع جهاد امید آفرینی در جامعه تاکید دارند.

وی بر انعکاس رسانه ای جدی برنامه های کنگره شهدا تاکید کرد و گفت: با انعکاس رسانه ای این برنامه ها می توان به اثربخشی آنها ضریب داد و اطلاع رسانی بهتری به مردم عزیز داشته باشیم.

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی ارائه خدمات به مردم را یکی از رویکردهای اجرای دومین کنگره دو هزار شهید استان دانست و بیان کرد: خدمت و کمک به مردم بایستی در برنامه تمامی کارگروه ها و کمیته های ستاد بزرگداشت کنگره ملی شهدا استان باشد و باید از اجرای این کنگره خدماتی نصیب مردم، خصوصا خانواده معزز شهدا و ایثارگران استان شود.

سردار یوسفی افزود: حضور دائم یک نفر از خانواده شهدای استان در کارگروه ها و کمیته های کنگره شهدای استان و لحاظ نظر آنها در اجرای برنامه ها؛ یکی از برنامه های در نظرگرفته شده برای اجرای دومین کنگره شهدای خراسان جنوبی است.

وی بر شناسایی ظرفیت های استان در اجرای برنامه های کنگره شهدا، تاکید کرد و گفت: لازم هست هر کارگروه و کمیته در راستای برنامه‌های خود یک بانک اطلاعاتی از ظرفیت های استان داشته باشد تا در صورت تایید برنامه از آن استفاده کند

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه، ستاد بزرگداشت کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی با ۸ کارگروه و ۳۳ کمیته شکل گرفته است، گفت: دومین کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۴ در استان برگزار خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پورر