راهپیمایی ۲۲ بهمن همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت پرشور مردم در سراسر استان خراسان جنوبی برپا شد تا حماسه‌ای دیگر از حضور مردم در پایبندی به آرمان‌های انقلاب رقم بخورد.

 راهپیمایی یوم‌ الله ۲۲ بهمن در استان خراسان جنوبی در بیش از ۱۴۰ نقطه استان همزمان با سـراسر کشـور برگزار می‌شود.

تصاویر دریافتی از نقاط مختلف استان حاکی است که مردم بسیاری از روستاها به ویژه مناطق مرزی قبل از شروع رسمی راهپیمایی با در دست داشتن پرچم بزرگ جمهوری اسلامی ایران به حرکت درآمدند.

این مراسم در مرکز استان ساعت ۹ صبح از مسیر میدان شهدا به سمت میدان قدس آغاز شد و نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خراسان جنوبی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، مسئولان استانی به مردم پیوستند.

مردم مومن و ولایتمدار بیرجند از وعده‌گاه میدان شهدا که هر سال شروع راهپیمایی ۲۲ بهمن است لحظاتی قبل با فریادهای الله اکبر و شعارهای ضداستکباری به راه افتادند تا تصویری باشکوه‌ از این جشن ملی را در دیار خاوران به نمایش بگذارند.

قشرهای مختلف مردم از ساعت‌ها قبل از آغاز راهپیمایی در میدان شهدای این شهر که یادآور روزهای انقلاب است، گرد هم آمدند تا همگام با سایر هموطنان در دورهمی بزرگ ملت ایران سهیم شوند و به جهانیان نشان دهند همچنان پای انقلاب و نظام برآمده از آن هستند.

راهپیمایان از میدان شهدا به سمت خیابان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش، خیابان پاسداران و میدان قدس حرکت می‌کنند. حضور پرشور و نشاط دانش آموزان و دانشجویان، خانواده معظم شهدا، کارمندان و کارگران، هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران و مقامات استانی همچون سال‌های گذشته به شکوه این مراسم افزوده است.

نهادها و دستگاه‌های مختلف نیز در مسیر راهپیمایی هر یک حضور متفاوتی دارند و برپایی ایستگاه‌های نقاشی، فرهنگی، شعارنویسی و پخش سرود حماسی از جمله برنامه‌هایی است که به این راهپیمایی جلوه خاص داده است.

شعار محوری دهه فجر امسال “جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن” است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور