🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره گوهر تراشی در فردوس خبر داد.
جواد اشرفی در جلسه برنامه ریزی مسابقات ملی آزاد مهارت گوهر تراشی در استان گفت: با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود در خراسان جنوبی باید با ارتقاء سطح مسابقات ملی آزاد مهارت گوهر تراشی ، آن را به شکل جشنواره برگزار کنیم.
🔹وی با اشاره به این نکته که سنگ های نیمه قیمتی یکی از زنجیره های ارزش در استان است، افزود: برای انجام این کار باید از همه ظرفیت های کمیته امداد امام خمینی(ره)، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، صنعت،معدن و تجارت،اتاق های بازرگانی ، تعاون و اصناف خراسان جنوبی و صدا و سیما استفاده شود.
🔹معاون استاندار با بیان شعار” هر ایرانی، یک مهارت” خاطر نشان کرد: برای برگزاری جشنواره گوهر تراشی در فردوس بخش های مختلفی مانند مسابقه مهارت گوهر تراشی، غرفه های آموزش و فروش و غیره باید پیش بینی شود.
🔹اشرفی با تأکید بر اینکه سنگ های قیمتی مورد نیاز برای برگزاری این جشنواره توسط صنعت، معدن،تجارت تأمین شود، گفت: علاوه بر جوایز نقدی که به ۹ نفر برتر در سه رشته بخش مسابقه جشنواره گوهر تراشی اهدا خواهد شد، به نفرات برتری که اهل خراسان جنوبی باشند از محل تبصره ۱۸ تسهیلات اعطا خواهد شد.
🔹وی با بیان اینکه این جشنواره ۹ تا ۱۱ آبان ماه در فردوس برگزار می شود، خاطرنشان کرد: برای این که افراد بیشتری بتوانند در بخش مسابقه این جشنواره شرکت کنند، زمان ثبت نام در این بخش تا پایان ساعت اداری روز شنبه ۱۵ مهر ماه تمدید می شود.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور