مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان گفت:

خواستارهم افزایی و هماهنگی دستگاه های فرهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری شد و گفت: جزیره ای عمل کردن دستگاه ها در حوزه فرهنگ، خروجی مطلوبی به دنبال ندارد

با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، خلاقیت و نوآوری در بالابردن سرانه مطالعه در استان ماموریت اصلی کتابخانه ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان گفت: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، خلاقیت و نوآوری در بالابردن سرانه مطالعه در استان ماموریت اصلی کتابخانه ها است.

؛ علی فرخنده در جلسه شورای اداری ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان که در راستای برنامه های نکوداشت هفته کتاب تشکیل شد؛ با اشاره به اهمیت انتقال مفاهیم در حوزه فرهنگ، ضرورت مهندسی مطالعاتی در راستای بالا بردن سرانه مطالعه در استان را خواستار شد.

وی با بیان اینکه نوع و جنس نگاه به کتاب و کتابخوانی باید فرهنگی باشد، گفت: نیاز است خانواده‌ها کتاب را در سبد خرید فرهنگی خود قرار دهند که این امر نیازمند توجه ویژه متولیان فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بر گسترش فرهنگ کتابخوانی و اینکه کتاب باید جزء سبد کالای خانوار باشد، تاکید دارند، گفت: در منظومه فکری رهبری کتاب تمدن ساز است و به نوعی کتاب، کتابخوانی و نویسنده ها در شکل گیری تمدن ها و در تبادلات فرهنگی موثر بوده اند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور