مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت:

ثبت حدود ۳۲ هزار درخواست آزمون وسع در استان خراسان جنوبی

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح آزمون وسع تا کنون حدود ۳۲ هزار درخواست ثبت شده است.

دکتر علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت استان گفت: از ابتدای اجرای طرح آزمون وسع برای پوشش اجباری بیمه سلامت تا کنون حدود ۳۲ هزار نفر متقاضی بوده اند که درخواست آنان در سامانه ثبت شده است که از این تعداد تاکنون برای ۹ هزار و ۲۰۲ نفر دفترچه بیمه صادر شده است.

اربابی با بیان اینکه برای حدود ۲۹ هزار و ۲۰۰ نفر از تعداد ثبتی برای آزمون وسع ، پیامک ارسال شده، گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر مشمول دریافت دفترچه بیمه رایگان، حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر مشمول مشارکت ۵۰ درصدی حق سرانه بیمه و حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر هم مشمول پرداخت کل حق سرانه بیمه شدند.

وی به حق سرانه بیمه در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: حق سرانه بیمه برای مشمولینی که می بایست پرداخت را به صورت کامل انجام دهند به ازای هر نفر و برای یکسال کامل مبلغ ۶ میلیون و ۶۸۴ هزار ریال می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در ادامه گفت: اگر فردی که فاقد پوشش بیمه ای است در بیمارستان بستری شود و کارشناسان بیمه، اورژانسی بودن بستری وی را تایید کنند، دفترچه بیمه فقط برای فرد بستری با پرداخت حق بیمه، بدون دوره انتظار و برای بقیه افراد خانواده پس از طی مدت زمان انتظار صادر خواهد شد.

وی در پایان از کلیه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت خواست از اعتبار دفترچه بیمه خود اطمینان حاصل نمایند که در صورت فاقد اعتبار بودن دفترچه بیمه، پرداخت کلیه هزینه ها هنگام مراجعه به پزشک و مراکز درمانی، به عهده بیمار خواهد بود.