🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: تکمیل و بهره برداری از پروژه های زیرساختی شهرستان در اولویت برنامه های فرمانداری بیرجند قرار گیرد.
معتمدیان با تأکید بر این مطلب در دیدار فرماندار بیرجند خاطرنشان کرد: روند اجرای پروژه های در دست اقدام به ویژه در مناطق روستایی باید سرعت گیرند تا سطح خدمات دهی به مردم گسترش یابد.
🔹وی با اشاره به این که اتمام باند دوم محور بیرجند- قاین از مطالبات دیرینه مردم است، تصریح نمود: موضوع جذب اعتبارات و سرعت بخشی به روند اجرای پروژه ها روند مناسبی دارد که باید با جدیت بیشتری دنبال گردد.
🔹به گفته وی؛ پروژه های مسکن روستایی که در سطح شهرستان اجرایی شده، نقش بسیار مهمی در رونق بخشی به روستاهای بخش مرکزی و افزایش مقاوم سازی مسکن روستایی داشته لذا باید نسبت به تأمین زیرساخت های مورد نیاز آن نیز اقدامات لازم صورت گیرد.
🔹استاندار در ادامه به انجام برخی پروژه های مهم مانند طرح گردشگری بند دره اشاره کرد و با تبیین اقدامات دستگاه ها در انجام به موقع وظایف محوله در این پروژه، از تأثیر این تفرجگاه در افزایش نرخ فضای سبز گفت.
🔹معتمدیان افزود: این منطقه گردشگری در ایجاد محیطی شاد و مفرح برای مردم نقش بسزایی دارد.
🔹وی در ادامه، به اقدامات فرمانداری برای اجرایی شدن طرح های اقتصادی و اشتغالزا اشاره و تأکید کرد: رسیدگی به مسایل و مشکلات مردم و پاسخگویی شفاف باید در برنامه های مدیران جایگاه ویژه ای داشته باشند.
🔹فرماندار بیرجند نیز ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته طی یک سال گذشته در سطح شهرستان، گفت: بنا به اهمیت موضوع، بیش از ۶۵ درصد مصوبات مربوط به بازدیدهای استاندار از شهر و روستاهای بخش مرکزی، اجرایی شده یا در حال انجام است و بنا به بازه زمانی تعیین شده در مصوبات به ترتیب تا هفته دولت، دهه فجر و پایان دولت به بهره برداری می رسند.

🔹ناصری درخصوص پروژه مسکن روستایی نیز از سهمیه های شهرستان گفت و خاطر نشان کرد:کلیه ۶۵۰ واحد مسکونی سهمیه بنیاد مسکن در روستاهای سطح بخش مرکزی اجرایی شده و عمده آنها به بهره برداری رسیده و از مجموع ۹۰۰ واحد سهمیه کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز ۲۰ درصد به بهره برداری رسیده است و بقیه با پیشرفت فیزیکی های متفاوت در دست اقدام است.
🔹وی سپس با تأکید بر دستور استاندار مبنی بر اجرای هر چه سریع تر طرح های اشتغالزا، به پرداخت ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تحقق این برنامهداشاره کرد و اظهار داشت: این تسهیلات از ردیف های اعتباری مختلف پرداخت شده و ایجاد اشتغال برای ۲۴۶۰ نفر را به همراه داشته است.
🔹به گفته وی؛ در همین راستا بیش از ۱۷۰ هکتار اراضی برای طرحهای گلخانه ای نیز تهیه طرح شده و سرمایه گذاران برای بهره برداری از این ظرفیت، در حال انجام اقدامات لازم می باشند.
🔹ناصری همچنین پیش بینی اعتبار برای توسعه فضاهای آموزشی و مدارس شهری و روستایی را از اهم برنامه های فرمانداری ذکر و ابراز امیدواری کرد تا پایان دولت دوازدهم بخش مهمی از نیازمندی های بیرجند به فضای آموزشی مرتفع گردد.