معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه بهسازی منطقه گردشگری «بند دره» بیرجند انتفاع عمومی را به همراه دارد، دستگاه‌ها مکلف هستند اجرای تعهدات خود در این مجموعه را در اولویت کارها قرار دهند.

 سید کمال‌الدین میرجعفریان در نشست «بررسی و ارائه گزارش اجرای زیرساخت‌ها در منطقه نمونه گردشگری بند دره بیرجند» افزود: بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از پروژه بند دره، مهمترین تکلیف دستگاه‌هاست.

وی با اشاره به دستور اکید استاندار مبنی بر تامین زیرساخت‌های لازم در این تفرجگاه تصریح کرد: از همان بدو شروع کار در پروژه بهسازی بند دره (بهمن ماه ۹۸)، تکلیف هر دستگاه بر مبنای حوزه وظایف و اختیارات هر مجموعه تعیین شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: بررسی اقدامات صورت گرفته در این مجموعه، حکایت از تلاش دستگاه‌ها در راستای اجرای تعهدات‌شان دارد و براساس مصوبات این جلسه، دستگاه‌ها باید باقیمانده کارها را در بازه زمانی تعیین شده هرچه سریع‌تر به نتیجه برسانند.

وی تاکید کرد: با برنامه‌ریزی درست و افزایش نوبت کاری می‌توان به این مهم دست یافت.

میرجعفریان گفت: تامین زیرساخت‌های بند دره، در توسعه منطقه و جذب سرمایه‌گذاران برای حضور و فعالیت اقتصادی در قالب‌های مختلف موثر است.

در این نشست وضعیت اقدامات دستگاه‌ها و پیشرفت فیزیکی پروژه به طور کامل بررسی و تصمیماتی در راستای سرعت‌بخشی به روند اجرای کار اتخاذ شد.

بند دره با داشتن موقعیت کوهستانی و بند آبی در شهر بیرجند یکی از مناطقی است که مردم برای گردش و گذران اوقات فراغت به آنجا می‌روند و بهسازی آن سال‌ها مورد مطالبه و انتظار مردم بوده است.

عملیات اجرایی بهسازی و تامین زیرساخت‌های بند دره بیرجند ۲۲ بهمن سال گذشته با حضور استاندار خراسان جنوبی و مشارکت دستگاه‌های مختلف اجرایی استان آغاز شد.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پس از بهسازی و تامین زیرساخت‌های لازم، طرح توسعه تفرجگاه بند دره در فازهای بعدی با حضور و مشارکت سرمایه‌گذاران ادامه خواهد یافت.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیرجند مرکز آن است.