در جلسه هیئت دولت به ریاست دکتر روحانی انجام شد؛
رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار منتخب خراسان جنوبی

🔹در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، پیشنهاد وزارت کشور در مورد انتخاب حمید ملانوری شمسی به عنوان استاندار خراسان جنوبی مطرح و به تصویب هیئت وزیران رسید.
🔹به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رئیس جمهور ضمن تبریک به ملانوری که توانست رأی اعتماد هیئت وزیران را به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی کسب کند، گفت: استان خراسان جنوبی در کنار مزیت های نسبی مانند کشت محصولات ارزشمند نظیر زعفران و برخورداری از نعمت معادن، همجواری با کشورهای دوست و از همه مهم تر مردم نجیب، بافرهنگ و متدیّن، از مشکلاتی مثل خشکی و کم آبی رنج می برد که همه دستگاه های ذیربط بخصوص وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه موظفند در حل معضلات این استان همکاری و تلاش مضاعف نمایند.
🔹دکتر روحانی افزود: من به مردم شریف این خطّه محروم از کشور اطمینان می دهم که با حل معضل کم آبی و توسعه راه آهن و تقویت مبادلات مرزی با کشورهای همجوار، آینده خوبی در انتظار آنان است.
🔹رئیس جمهور در ادامه، از استاندار منتخب خواست ضمن ابلاغ سلام به مردم خوب و خونگرم استان خراسان جنوبی، اعتدال و میانه روی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و دوستی و اخوّت را تحکیم و ترویج کند.
🔹وی همچنین از استاندار خراسان جنوبی خواست از همه جریان های سیاسی، بخصوص جوانان، بانوان و اقوام در اداره استان استفاده نماید.