استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۰ هزار پنل خورشیدی با یارانه‌ای که از سوی دولت پرداخت می‌شود، میان عشایر توزیع خواهد شد تا در بخش انرژی، شاهد تولید ۵۰ هزار کیلووات برق در سطح استان باشیم.

محمدصادق معتمدیان، امروز چهارشنبه ۷ اسفند در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به محلات عشایری زیرکوه با حضور رئیس سازمان امور عشایر کشور، اظهار کرد: عشایر خراسان جنوبی، جامعه‌ای مولد و تاثیرگذار در اقتصاد استان هستند.

وی بیان کرد: امروز توفیق پیدا کردیم در جمع عشایر دلاور زیرکوه، حضور پیدا کنیم؛ عشایری که اگر امنیتی وجود دارد حاصل حضور آنان در مرزها و وفاداری آنان به آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در ۴۱ سال گذشته با رویکرد نظام جمهوری اسلامی، اقدامات بزرگ و شایسته‌ای در راستای توجه به روستائیان و عشایر در اقصی نقاط کشور انجام شده است؛ خدمات قابل توجهی در حوزه زیرساخت‌ها و تامین نیازهای اولیه از قبیل جاده، آب، برق، گاز، خدمات بهداشتی و آموزشی صورت گرفته و دولت یازدهم و دوازدهم نیز نگاه ویژه‌ای به روستائیان و عشایر داشته است که همچنان باید این خدمات را افزایش داده و کمبودها را برطرف کنیم.

معتمدیان با اشاره به افتتاح این پروژه تصریح کرد: در سال‌های گذشته در مناطق کویری، آبرسانی با تانکر و به صورت سیار انجام می‌گرفت و امروز به لطف خدا و با حمایت‌های دولت، سازمان امور عشایر و تلاش‌های استانی، شاهد افتتاح این پروژه بزرگ هستیم و امیدواریم با افتتاح آن، همه محلات عشایری بتوانند از آب باکیفیت و سالم بهره‌مند شوند.

وی گفت: امیدواریم با ساماندهی وضعیت جاده‌ها، تأمین برق مورد نیاز و توانمندسازی عشایر در بخش تولید، بتوانیم به وظیفه خود در قبال جامعه عشایری استان عمل کنیم.

معتمدیان ادامه داد: عشایر خراسان جنوبی، جامعه‌ای مولد و تاثیرگذار در اقتصاد کشور و استان هستند که امیدواریم با بسیج امکانات، خدمات شایسته‌ای به این قشر ارائه کنیم.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تبیین برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای توانمندسازی عشایر استان خاطرنشان کرد: سال آینده همه مدارس کانکسی عشایرِ بالای ۱۰ خانوار و ۵۸ مدرسه کانکسی در سطح استان حذف می‌شود.

معتمدیان یادآور شد: علی‌رغم این که در شرایط تحریم و محدودیت‌های مالی قرار داریم، در خدمتگزاری به مردم شریف استان کوتاهی نخواهیم کرد.