استاندار خراسان جنوبی گفت: دشمن در مقاطع گوناگون بر موضوعات مختلف تمرکز می‌کند و در مقطع فعلی بر موضوع زن و خانواده متمرکز شده است.

جواد قناعت  در اولین کنگره استانی بانوان تاثیرگذار که در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد گفت: مبدا همه سعادت‌ها زنان هستند و همه هدف دشمن از کار انداختن این مبدا است لذا در شرایط خاص کنونی باید راهبرد دشمن را بشناسیم و ما نیز در مقابل، راهبردهای اصولی را به کار گیریم.

وی افزود: دشمن عفت و پاکدامنی زن ایرانی را مورد حمله و هدف قرار داده است و می‌خواهد زن ایرانی دچار آلودگی شود لذا زمانی که به هدف خود برسد و خانواده ایرانی و مسلمان از هم بپاشد دیگر جامعه‌ای رشد نخواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف اصلی دشمن درجا زدن و عقب راندن کشور است لذا یکی از راهبردهای اصلی او خانواده بوده تا زن ایرانی سعادت افراد را رقم نزند و در تربیت نسل جدید موفق عمل نکند.

وی گفت: ایران اکنونی الگوی جهانیان است و در عمر انقلاب اسلامی اثبات کرده بدون آمریکا هم می‌توان زندگی و پیشرفت کرد.

قناعت افزود: آمریکا به دنبال این است که اسلام نباید وارد سیاست شود لذا تلاش می‌کند زن و خانواده را مورد هدف قرار دهد تا جلوی پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.

وی با اشاره به توفیقات نظام در عرصه‌های علمی و هسته‌ای گفت: اکنون ایران در زمره چهار ابرقدرت جهانی قرار گرفته و جوامع بین‌المللی هم به این موضوع اعتراف دارند.

استاندار خراسان جنوبی ایجاد بدبینی نسبت به خود و دیگران را از دیگر راهبردهای دشمن ذکر کرد و افزود: دشمن به دنبال ترویج بدبینی و ناامیدی در کشور است و اصرار دارند که ملت ایران به ویژه جوانان و بانوان از اعتقادات دینی و انقلابی خود رویگردان شده‌اند اما حضور پر شور آحاد مردم در مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز قدس و شب‌های قدر این ادعاها را رد می‌کند.

وی گفت: از نقاط قوت کشور و نظام ما که دشمن روی آن حساس بوده، مساله آرمان‌خواهی است که موتور حرکت جامعه محسوب می‌شود.

قناعت ادامه داد: مقام معظم رهبری به عنوان رهبری حکیم، فرزانه، باهوش و استراتژیست همواره بر امیدآفرینی در جامعه به عنوان یکی از نکات کلیدی تاکید دارند، با پشتوانه معنوی، فریاد اسلام ناب را سر می‌دهند و با طرفداری از مظلومان مقابل استکبار ایستاده‌اند.

وی گفت: این روزها که برخی از سیاسیون حرف از رفراندوم می‌زنند باید بررسی کرد چرا کشورهای غربی که از نظر عده‌ای مدینه فاضله است، رفراندوم برگزار نمی‌کنند؟

استاندار خراسان جنوبی افزود: جمهوری اسلامی تنها حکومتی بود که ۵۰ روز بعد از پیروزی انقلاب نوع حکومت را به رای گذاشت و هر سال هم رفراندوم‌های فراوانی در مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می شود که مردم حضور پر شور دارند.

وی با تاکید بر اینکه شناخت ما از نقشه و راهبردهای دشمن باید به‌روز باشد گفت: دشمن با تغییر هویت، راهبرد براندازی یا حداقل تغییر رفتار نظام را دنبال می‌کند که باید در مقابل آن هوشیار باشیم، امروز بیش از هر زمان دیگری کشور نیاز به آرمان‌خواهی دارد که باید تقویت شود.

قناعت افزود: بانوان در حوزه‌های مختلف فعال هستند به ویژه در عرصه‌های اجتماعی از جمله دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم‌نهاد، پزشکی، رسانه، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها نقش پر رنگی دارند اما دشمن تلاش دارد طوری جلوه دهد که حقوق شهروندی بانوان در ایران رعایت نمی‌شود لذا به دنبال این است که جایگاه زن ایرانی را در سازمان ملل حذف کند.

وی عنوان کرد: دشمنان هرچه توان داشتند برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی تلاش کردند اما بانوان کشور جایگاه رفیعی دارند که در قانون اساسی و آموزه‌های دینی به آن تاکید فراوان شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: دین مبین اسلام طرفدار تکامل بشر است و برایش زن و مرد تفاوتی ندارد لذ جنس زن یا مرد مطرح نیست بلکه آنچه مهم بوده، تکامل انسانی است.

وی افزود: زن و مرد به طور مساوی در دین اسلام مورد توجه است و از لحاظ جنبه بشری و جنبه الهی هیچ تفاوتی با هم ندارند پس جنسیت ملاک نیست بلکه رشد و پویایی مهم است که مبتنی بر آموزه‌های دینی ماست.

قناعت گفت: اگر قرار است در یک کشور و نظام، حرکت اجتماعی به سرمنزل مقصود برسد زنان نقش اصلی را ایفا می‌کنند و اگر حضور نداشته باشند حرکت اجتماعی به جایی نمی‌رسد همچنانکه در دوران مبارزه با طاغوت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی برجستگی نقش زنان را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: نقش و سهم بانوان همواره در عرصه‌های اجتماعی ممتاز بوده و از صدر انقلاب تاکنون این روند ادامه داشته است، نقش مادران و همسران در مقایسه با نقش مجاهدان اگر سنگین‌تر و دردناک‌تر نباشد کمتر نیست.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اگر در دوران دفاع مقدس مردان پا به عرصه نهادند و جان را در طبق اخلاق گذاشتند به خاطر این بود که از کانون گرم و خانواده متدین تربیت شدند.

قناعت گفت: بانوان این سرزمین در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حتی اجرایی و مجامع علمی حضور موثر داشتند و نشان دادند نقش آنان در توسعه و پیشرفت کشور با وجود همه تبلیغات سوء دشمنان و رسانه‌های معاندان، بی‌بدیل بوده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اما اثرگذاری و نقش‌آفرینی آنان در حوزه‌های مختلف مطلق است افزود: برای جمهوری اسلامی ایران موضوع زن و خانواده درجه یک است چون زن مربی انسان‌ها بوده و سعادت و شقاوت کشورها را زنان رقم می‌زنند.

در این آیین با حضور استاندار خراسان جنوبی ۲۶ بانوی موثر در حوزه‌های مختلف تجلیل شدند و تندیس کنگره به سه نفر از بانوان تاثیرگذار خراسان جنوبی شامل “ساجده ماهگلی” روایتگر شهدا و انقلاب، “حلیمه آذری” فعال قرآنی و مادر عطیه عزیزی (نابغه قرآن کریم)، “بانو ابراهیمی” اهدا کننده اعضای بدن فرزند (راضیه راهپیما) اهدا شد.

اولین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار با شعار “خیزش بانوان برای جهانی سرشار از معنویت و عدالت” دی سال گذشته به همت معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار شد و برگزاری  کنگره برای اوایل امسال برنامه‌ریزی شده بود.