مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: حمایت‌های سازمان بیمه سلامت از زوجین نابارور در سال جاری افزایش یافته و طبق دستورالعمل جدید همه خدمات تحت پوشش است.

، علی اربابی روز چهارشنبه اظهار داشت: براساس دستورالعمل جدید ۲۸ قلم آزمایش‌های تشخیصی ژنتیک به پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت اضافه شد و این آزمایش‌ها مربوط به افرادی است که تحت سقط جنین‌های مکرر قرار می‌گیرند و تا پیش از این نیز بیمه نبود.

وی افزود: ۹۰ درصد پوشش در بخش‌های دولتی و ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی در مراکز ملکی دیگر تحت پوشش قرار گرفته است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی درباره محدودیتی که در برخی مراکز درمان ناباروری در استفاده از این خدمات وجود دارد گفت: در دستورالعمل جدید هیچ محدودیتی در تعداد دفعات بهره مندی از این خدمات وجود ندارد و این گونه مشکلات رفع شده است.

وی ادامه داد: زیرا در دستورالعمل قبلی تا سه بار استفاده از هر خدمت در سال را داشتیم که در دستورالعمل جدید حسب نیاز و معرفی پزشک مربوطه، زوج‌های نابارور می‌توانند از خدمات با پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

اربابی گفت: این پوشش بیمه‌ای ۹۰ درصدی برای هزینه‌های خدمات تخصصی کمک باروری شامل خدمات میکرواینجکشن، لقاح داخل رحمی، انتقال جنین فریز شده و IVF با تعرفه دولتی و تعرفه عمومی غیردولتی است.

وی اضافه کرد: هزار و ۴۸۰ نشان خدمات برای ۵۰۰ زوج نابارور در خراسان جنوبی ثبت شده است و زوجین مشمول از خدمات مورد نیاز در مراکز درمانی استفاده می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: زوج‌های نابارور نشان‌دار شده می‌توانند هنگام مراجعه به پزشک، مراکز درمانی سرپایی و بستری و نیز مراکز پاراکلینیک و داروخانه دولتی و غیردولتی خدمات درمانی مورد نیاز را برابر تعرفه اعلامی و به صورت بیمه‌ای دریافت کنند.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور