#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از تلاش کلیه دستگاه های اجرایی استان، برای مقابله با کرونا ویروس خبر داد.
وش خبر با اعلام این خبر گفت: بر اساس مصوبات قرارگاه پیشگیری از کرونای استان، کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شده اند از تمام ظرفیت خود در این شرایط استفاده نمایند.
🔹وی با اشاره به مصوبات سیزدهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی و نهادها موظفند محتوای تولیدی دانشگاه علوم پزشکی را برای دسترسی آحاد جامعه بازنشر نمایند.
🔹به گفته وی؛ اکنون که استان در مراحل اولیه شروع برنامه‌ها در جهت مقابله با کرونا ویروس جدید است لذا این تلاش‌ها باید با شرایط کشور هماهنگ باشد.
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح نمود:در همین راستا، شهرداری ها هر شب نسبت به ضدعفونی کردن تمام ناوگان حمل و نقل عمومی و سالن های پایانه های مسافربری در سطح استان اقدام می نمایند.
🔹خوش خبر افزود: برنامه ضد عفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی همچنین ایستگاه های اتوبوس واحد، معابر و پارک ها به منظور به حداقل رساندن آلودگی ها در مکان‌های شلوغ در دستور کار شهرداری ها قرار گرفته است.
🔹وی از انجام تمهیدات لازم در ورودی های استان گفت و خاطر نشان کرد : با استقرار نیروهای بهداشتی در فرودگاه ها، پایانه های مسافر بری و ایستگاه راه آهن استان، دمای بدن و میزان اکسیژن خون مسافران به طور کامل پایش می شود.
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: در این کنترل های اولیه، به محض مشاهده مورد خاص،نسبت به بستری کردن فرد مشکوک اقدام می شود.

خوش خبر به اقدام بسیج و ضد عفونی کردن مساجد هم اشاره کرد و تصریح نمود: تمامی این اقدامات به جهت مهار و کنترل کرونا ویروس در برنامه های دستگاه ها گنجانده شده است.
🔹وی متذکر شد:بر اساس مصوبه شورای اطلاع رسانی استان، دانشگاه علوم پزشکی به عنوان سخنگوی اخبار مرتبط با کرونا ویروس جهت همکاری بیش از پیش رسانه‌ها در جهت انعکاس اخبار امیدبخش به جامعه تعیین شده است.
🔹به گفته وی؛ توزیع روزانه محلول های ضد عفونی، ممنوعیت ملاقات بیماران بستری در بیمارستان ها و… نیز از دیگر اقداماتی است که در این زمینه انجام گرفته است.
🔹شایان ذکر است: طبق درخواست استاندار و بنا به ضرورت، جلسات شورای اطلاع رسانی استان با محوریت پیشگیری از شیوع کرونا ویروس جدید هر دو روز یک بار برگزار خواهد شد.