مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه وظیفه ما در حوزه مسجد و ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، تربیت نیروی تراز انقلاب است که باید به آن بپردازیم، ادامه داد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد نیز تقویت این حوزه است که رقم خورده است و در راستای این تربیت نیروی تراز، عملی شدن ماموریت رهبر معظم انقلاب یعنی تقویت جریان ایمان و امید در بین نسل جوان و نوجوان در سطح جامعه در دستور کار قرار دارد.

علی فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به همراه حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار مدیر حراست این اداره با حضور در ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با مدیر و کارشناسان این ستاد دیدار و گفتگو کردند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این دیدار با تقدیر از گزارش ارائه شده از سوی مدیر و کارشناسان ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: همکاران این نهاد با حداقل ها، اقدامات خوب و فاخری را انجام می دهند.
علی فرخنده با تاکید بر اینکه عرصه کار فرهنگ در تاریخ انقلاب اسلامی اینگونه است که در برهه هایی که نیروهای مردمی و تشکیل های خودجوش به صحنه آمده‌اند کارهای خوب و ماندگاری انجام شده است، افزود: گاهی در این مسیر، شخصیت هایی در دل مسجد و … تربیت می شوند که موثر در پیشبرد اهداف انقلاب هستند.
وی با بیان اینکه وظیفه ما در حوزه مسجد و ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد، تربیت نیروی تراز انقلاب است که باید به آن بپردازیم، ادامه داد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد نیز تقویت این حوزه است که رقم خورده است و در راستای این تربیت نیروی تراز، عملی شدن ماموریت رهبر معظم انقلاب یعنی تقویت جریان ایمان و امید در بین نسل جوان و نوجوان در سطح جامعه در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: پرچمداری تقویت جریان ایمان و امید با بهره گیری از زبان هنر کانون‌های فرهنگی هنری هستند و این عمل را باید به دوش کشید و برنامه ریزی کرد.
وی به حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و قرارگاه شهید آوینی از برگزاری کرسی های تلاوت در سطح کانون های مساجد اشاره کرد و با بیان اینکه تا پایان سال، ۵۰ کرسی تلاوت نور در سطح استان خراسان جنوبی برگزار می شود، افزود: همچنین تربیت نیروی هنرمند و تقویت تئاتر شبستان در بستر مسجد نیز ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان حمایت می شوند.
فرخنده همچنین به قول مساعد استاندار خراسان جنوبی مبنی بر کمک یک و نیم میلیاردی از ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: یک سوم این اعتبار، مراحل اداری آن انجام شده است که در اسرع وقت تخصیص خواهد یافت.

وی بازدید از کانون های فرهنگی هنری سطح استان و پاسخگویی به مطالبات آنها، حضور در خانه های فرهنگ دیجیتال، حمایت و تشویق از ۴۰ مدیر کانون فرهنگی هنری فعال سطح استان و … را از دیگر حمایت های انجام شده در طول این سال ها در قالب سیاست های تحولی اعلام کرد و بر تعیین تکلیف خانه های فرهنگ دیجیتال در آینده نزدیک تاکید کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امروز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در سطح قرار گرفته است که در برخی از شاخص ها به عنوان الگو به تمامی استان ها معرفی شده است و این نگاه امروز در سطح این نهاد، به دلیل مشارکت جمعی، ساری و جاری شده است.
فرخنده برگزاری رویداد طرح هما به منظور خوشنویسی اسایتد برجسته استان پیرامون غدیر و برگزاری جشنواره ملی سواد رسانه در ۱۴ تیرماه از دیگر برنامه های در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برشمرد و گفت: همچنین پیش بینی شده است که در تیرماه امسال، جمعی از فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای سطح استان به مشهد مقدس اعزام شوند.
همچنین حجت‌الاسلام علی محقی مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی برگزاری موفق برنامه های این نهاد در دهه کرامت را به دلیل هم افزایی خوب همکاران اعلام کرد و گفت: همچنین برنامه ریزی های لازم برای دهه امامت و ولایت و تابستان پیش روی در سطح کانون ها در دستور کار قرار دارد.

ت

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور