🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: تفاهم نامه نصب پنل خورشیدی تولید برق برای چاه موتورهای استان به زودی بین سازمان جهاد کشاورزی و بانک مهر ایران منعقد می شود و استانداری نیز تمام قد از این طرح بزرگ حمایت خواهد کرد.
جواد قناعت در مراسم افتتاح همزمان ۱۲۰ پروژه بخش کشاورزی استان ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی، گفت: تعداد ۶۸ پروژه از ۱۲۰ پروژه مربوط به آب و خاک است نشان از توجه ویژه جهاد به موضوع آب و خاک دارد.
🔹وی با بیان اینکه سامانه نوین آبیاری، خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر است، گفت: تفاهم نامه نصب پنل خورشیدی تولید برق برای چاه موتورهای استان بزودی فی مابین سازمان جهاد کشاورزی و بانک مهر ایران منعقد می شود و استانداری نیز تمام قد از این طرح بزرگ حمایت خواهد کرد و در این زمینه جزو استان‌های جلودار هستیم.
استاندار یکی از مطالبات اصلی کشاورزان را تأمین برق چاه‌های کشاورزی است، اظهار داشت: دغدغه اصلی کشاورزان در حوزه برق با این اقدام ریشه ای و مهم و زیرساختی حل خواهد کرد.
🔹قناعت در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خدمت به ویژه رئیس جمهور شهید، گفت: رئیس جمهور کار و تلاش و کوشش را سرلوحه کار خود قرار دادند و در مدت کوتاه خدمت، شاهد جهش ها و حرکت های بزرگ در داخل و خارج کشور بودیم و آیت الله رئیسی سفرهای فراوانی در داخل و خارج کشور برای آبادانی داشتند.
🔹وی پروژه های بزرگ ملی مانند راه آهن خراسان جنوبی انتقال خطوط گاز دشتک زابل به نهبندان و انتقال آب از دریای به خراسان جنوبی را از جمله یادگارهای بزرگ آیت الله شهید دکتر رئیسی برای استان دانست و افزود: اوایل تیرماه امسال شاهد بهره برداری از پروژه انتقال خطوط گاز از دشتک به نهبندان خواهیم بود و فاز دوم طرح هم با چهار هزار میلیارد تومان همزمان با افتتاح فاز اول کلنگ زنی خواهد شد.
🔹استاندار با اشاره به اینکه رئیس جمهور شهید همواره با تقوای سیاسی خاصی که داشت بدون توجه به حاشیه سازی ها به خدمت به مردم پرداخت، افزود: برخی سیاسیون آن زمان نسبت به رئیس جمهور تهمت و توهین کردند اما ایشان وقت خود را به جای پاسخگویی به این مسائل، برای خدمت به مردم و کار و تلاش گذاشت.
🔹قناعت با اشاره به اینکه کارخانه قند اسدیه که سال‌ها تعطیل بود در کمتر از چهار ماه بعد از سفر رئیس جمهور به شهرستان درمیان راه اندازی شد، گفت: در سفر رئیس جمهور به فردوس در اربعین سال قبل، مردم درخواست احداث پست ۴۰۰ کیلووات برق را داشتند که این پروژه در حال انجام است.
🔹وی افزود: امید است در ۸ تیرماه شاهد حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات و انتخاب اصلح باشیم.

نوشته و خبر نگار :حامد عارفی نیا و ا.حسن پور