?معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی از تغییر ساعت کاری ادارات استان از شنبه ۲۴ دی ماه خبر داد.
ی؛ ناصری با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: باستناد مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تفویض اختیار تعیین تکلیف ساعت کاری ادارات در شرایط اضطرار به استانداران، با عنایت به موج جدید سرما، افزایش گاز مصرفی و لزوم مدیریت و کنترل مصرف انرژی، برابر مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، تغییراتی در آغاز ساعت کاری دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی اعمال شد.
?وی تصریح کرد: بنا به این تصمیم، ساعت آغاز به کار کلیه نهاد ها، سازمان ها، ادارات و مؤسسات عمومی غیر دولتی، بانک ها از روز شنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱ با دو ساعت تأخیر خواهد بود.
?معاون استاندار متذکر شد: مراکز امدادی، خدمات رسان و درمانی از این قاعده مستثنی می باشند و به روال شرایط عادی به ارائه خدمات می پردازند.
?ناصری افزود: برابر مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، این تغییر ساعت تا پایان بهمن ماه سال جاری ادامه دارد.
?وی تأکید کرد: به منظور رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، کاهش ساعات حضور کارکنان، با مسئولیت و نظارت بالاترین مقام اجرایی هر دستگاه در استان براساس آیین‌نامه دورکاری هیئت وزیران و به‌صورت دورکاری جبران خواهد شد.
?به گفته وی؛ در راستای مدیریت مصرف انرژی، تنظیم دمای محیط کار(دمای رفاه)، با حداقل مصرف انرژی همچنان مورد تأکید است.
?شایان ذکر است؛ بنا به اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان درخصوص وضعیت مدارس برابر این دستورالعمل، فعالیت مدارس دوره ابتدایی در نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰ و در نوبت عصر از ساعت ۱۲ ظهر شروع می شود، اما مدارس نوبت عصر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.
?در مدارس متوسطه اول و دوم با توجه به فصل امتحانات نوبت اول، تغییری در برنامه امتحانات صورت نخواهد گرفت و آزمون ها طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور