🔹معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی از تغییر ساعت کاری ادارات استان از شنبه ۲۴ دی ماه خبر داد.
ی؛ ناصری با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: باستناد مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تفویض اختیار تعیین تکلیف ساعت کاری ادارات در شرایط اضطرار به استانداران، با عنایت به موج جدید سرما، افزایش گاز مصرفی و لزوم مدیریت و کنترل مصرف انرژی، برابر مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، تغییراتی در آغاز ساعت کاری دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی اعمال شد.
🔹وی تصریح کرد: بنا به این تصمیم، ساعت آغاز به کار کلیه نهاد ها، سازمان ها، ادارات و مؤسسات عمومی غیر دولتی، بانک ها از روز شنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱ با دو ساعت تأخیر خواهد بود.
🔹معاون استاندار متذکر شد: مراکز امدادی، خدمات رسان و درمانی از این قاعده مستثنی می باشند و به روال شرایط عادی به ارائه خدمات می پردازند.
🔹ناصری افزود: برابر مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، این تغییر ساعت تا پایان بهمن ماه سال جاری ادامه دارد.
🔹وی تأکید کرد: به منظور رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، کاهش ساعات حضور کارکنان، با مسئولیت و نظارت بالاترین مقام اجرایی هر دستگاه در استان براساس آیین‌نامه دورکاری هیئت وزیران و به‌صورت دورکاری جبران خواهد شد.
🔹به گفته وی؛ در راستای مدیریت مصرف انرژی، تنظیم دمای محیط کار(دمای رفاه)، با حداقل مصرف انرژی همچنان مورد تأکید است.
🔹شایان ذکر است؛ بنا به اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان درخصوص وضعیت مدارس برابر این دستورالعمل، فعالیت مدارس دوره ابتدایی در نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰ و در نوبت عصر از ساعت ۱۲ ظهر شروع می شود، اما مدارس نوبت عصر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.
🔹در مدارس متوسطه اول و دوم با توجه به فصل امتحانات نوبت اول، تغییری در برنامه امتحانات صورت نخواهد گرفت و آزمون ها طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور