استاندار خراسان جنوبی گفت: لازم است درخصوص تغییر ساختار بیمارستان میلاد بیرجند به عنوان اصلی ترین مرکز درمانی تحت مدیریت تامین اجتماعی در استان، از هیات مدیره‌ای به ملکی اقدام نهایی انجام شود.

“جواد قناعت”  استاندار خراسان جنوبی در دیدار با سید “صولت مرتضوی” وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در تهران انجام شد، ضمن طرح موضوعات مرتبط با این وزارتخانه در استان، رفع برخی مشکلات را به عنوان مطالبه مردمی درخواست کرد.

وی با اشاره به جامعه آماری افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در خراسان جنوبی، متذکر شد: دریافت خدمات درمانی مناسب و بی دغدغه از مطالبات به حق این افراد است.

استاندار خراسان جنوبی همچنین با اشاره به گذشت ۲ دهه از اجرای پروژه هتل کویر در بیرجند، از آن به عنوان طرح نیمه تمام یاد کرد و گفت: اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص سرعت بخشیدن به روند تعیین تکلیف پروژه هتل کویر مورد انتظار ماست.

وی این مطالبه را در مورد اتمام سایر طرح‌های نیمه تمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان هم مطرح کرد.

قناعت در ادامه به پیگیری مصوبات سفر اول و دوم رئیس جمهور به خراسان جنوبی در حوزه این وزارتخانه پرداخت و بر تعیین تکلیف مصوبات معطل مانده و نیمه تمام تاکید کرد.

وی همچنین گفت: از توسعه سرمایه‌گذاری‌های شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) در استان استقبال می‌کنیم.

استاندار خراسان جنوبی به تشریح ظرفیت‌های این استان پرداخت که می‌تواند با ورود و سرمایه‌گذاری شستا، ارزش افزوده ایجاد کند و به سودآوری برای خراسان جنوبی بینجامد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات شستا در خراسان جنوبی تصریح کرد: استان آمادگی همراهی با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر این مجموعه را دارد.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور