نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک سیاست انفعالی است، گفت: تروریستی خواندن سپاه می‌تواند در اثر ناامیدی دشمن از آثار تحریم‌ها باشد.

حسین خسروی، امروز شنبه یکم بهمن با اشاره به اینکه موضوع قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی توسط اروپایی‌ها از ابعاد مختلف قابل بررسی است، به رسانه‌های گروهی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد رسمی متعلق به نظام و از بطن مردم است که از همان روز اول تاسیس تا همین الان، در عرصه‌های متنوع و متعدد جزئی و کلی و مهم و بحرانی در کنار مردم بوده است.

وی افزود: حضور سپاه پاسداران از جنگ ۸ ساله تا مهار منافقین، خنثی کردن کودتاها و فتنه‌ها مانند سال‌های ۷۸ و ۸۸ با موضوع کرونا و کمک در تامین واکسن، برای مردم محرز بوده و است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از دلایل این موضوع می‌تواند در اثر ناامیدی دشمن از آثار حداکثری و صددرصدی تحریم‌ها باشد، گفت: از طرف دیگر؛ دشمن به اغتشاشات اخیر که چندماهی طول کشید نیز دل بسته بود و بعد از اینکه در این قضیه هم شکست خورد، به این کار دست زد.

خسروی بیان کرد: از نظر قواعد عمومی روابط بین الملل، اینکه یک نهاد رسمی و قانونی متعلق به نظام را تروریستی اعلام کنند، یک کار خلاف، غیر عاقلانه و منصفانه است و اگر هم این موضوع پذیرفته باشد، این موضوع در مورد خودشان نیز پذیرفته است.

خسروی گفت: همچنین ممکن است این اقدام در پی اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی‌ها بوده باشد که امیدواریم وزارت اطلاعات تا جایی که امکان دارد، مسائل پشت پرده این جاسوسی را به اطلاع مردم برساند تا به عمق جاسوسی انگلیسی‌ها پی برده شود.

وی تصریح کرد: نخست وزیر انگلیس و آمریکا و دیگرانی، اعدام این جاسوس را محکوم کردند که این موضوع نشان می‌دهد که او یک جاسوس همه جانبه بوده که اکنون اعدام او همه را عصبانی کرده است؛ آن‌ها این اقدام را انجام دادند تا اذهان را از دستگیری و اعدام این جاسوس و همچنین وعده نفوذناپذیری سازمان جاسوسی انگلیس و عدم شناسایی ماموران، پرت کرده و یک نوع ردگمی باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: این اقدام در حالی است که خود دولت‌های اروپایی در کنار آمریکا و اسرائیل، حامی تروریست و تروریست پرور هستند و هیلاری کلینتون نیز این موضوع را به صورت رسمی در مناظرات زمان ترامپ و بایدن، به عنوان اهرمی علیه بایدن اعلام کرد که داعش را شما درست کردید.

وی تصریح کرد: این دولت‌ها؛ خودشان تروریست‌هایی مانند منافقین و داعش را پیدا و حمایت کرده و پرورش داده اند و از آن‌ها در عرصه‌های مختلف علیه نظام حمایت کردند و اکنون محل امنی برای آنها هستند، اما اکنون سپاه پاسداران را که عامل نجات مردم و در کنار آنها بوده است را تروریست می‌نامند که از مطالب خنده دار قرن اخیر ماست.

خسروی تصریح کرد: این اقدام به هر دلیلی که انجام شده باشد، قطعا جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل را انجام خواهد داد که ریاست مجلس نیز بر این موضوع تاکید کرد و در این خصوص طرح و پیشنهاداتی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک سیاست انفعالی است، اظهار کرد: قطعا سپاه بزرگ تر از این حرف‌ها است که تحت تاثیر چنین اخبار و یا حتی اقدام عملی مثل ترور شهید سلیمانی توسط تروریست‌های اروپایی و آمریکایی قرار بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در کنار اقدامات دیپلماتیکی که مجلس و وزارت امور خارجه انجام خواهند داد، سپاه پاسداران نیز در انجام ماموریت‌های خود در دفاع از انقلاب و آرمان‌های آن مصمم‌تر از قبل خواهد بود و کوچک‌ترین سستی به وجود نخواهد آمد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور