رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تحویل قریب الوقوع و همزمان دو دستگاه پیشرفته MRI به بیمارستان های حضرت رسول(ص) فردوس و شهید سید مصطفی خمینی(ره) طبس خبر داد
دکتر سید محمد موسوی میرزائی با اعلام این خبر گفت:این دو دستگاه پیشرفته ام. آر. ای که ارزش روز آن حدود ۸۰ میلیارد تومان است از طریق بانک جهانی و با همکاری سازمان جهانی بهداشت تامین اعتبار گردیده است و با تخصیص آن از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت و پیگیری های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تا پایان هفته (۳- ۴ روز آینده) به فردوس و طبس تحویل می گردد.
وی با اظهار اینکه مراحل نصب و راه اندازی این دستگاه ها، بلافاصله پس از تحویل به بیمارستان ها آغاز می شود خاطرنشان کرد: تلاش می شود با اضافه شدن این دو دستگاه به چرخه درمانی استان با تعرفه دولتی، نیاز مردم شهرستان های طبس، فردوس و شهرهای همجوار برای دریافت خدمات تشخیصی درمانی در مرکز استان کاهش یافته و کیفیت ارائه خدمات رسانی به مردم افزایش یابد.
دکتر موسوی میرزائی با قدردانی از تلاش های بی وقفه مجموعه دانشگاه و واحدهای تابعه سطح استان در مسیر توسعه زیرساخت های سلامت و افزایش میزان رضایتمندی مردم یادآور شد: مسئولین و کارکنان دانشگاه، باور دارند خدمت به مردم عبادت و جهاد در راه خدا است، لذا تمامی اعضاء خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با جدیت پیگیر رفع مشکلات حوزه سلامت، ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی و دستیابی به اهداف عالیه نظام سلامت هستند.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور