رییس سارمان بسیج سازندگی کشور با تاکید بر اینکه تحقق شعار سال با مشارکت گروه‌های جهادی امکان پذیر است، گفت: این گروه‌ها عامل مشارکت مردم در انجام کارها هستند.

سردار زهرایی شب گذشته در همایش تجلیل از جهادگران شهرستان بیرجند گفت مقام معظم رهبری نقطه حضور دشمن را به خوبی تشخیص داده‌اند و امسال، سال خاصی را در پیش داریم که از آن به عنوان نبرد آخر الزمانی یاد شده که سبب شده حماس یک گروه جهادی کوچک نبرد بین اراده‌ها و ارابه‌ها را به رخ جهانیان بکشید.

به گفته وی حدود شش ماه از آرزوی صهیونیست‌ها برای محو حماس گذشته است و تا امروز هیچ کاری در این زمینه نتوانسته‌اند، انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: بعضی که سر خود را مانند کبک زیر برف کرده‌اند، نمی‌خواهند تبدیل ایران به ابر قدرتی را ببینند و امروز مردم یمن، عراق و حماس و حزب الله لبنان با حمایت ایران با صهیونیست‌ها مبارزه می‌کنند.

گروه‌های جهادی حلقه میانی حاکمیت و مردم

وی تاکید کرد: گروه‌های جهادی که سبب مشارکت مردم در انجام کارها می‌شوند، حلقه میانی بین حاکمیت و مردم است که جز با رئیس جمهور و استانداران جهادی تحقق جهش تولید امکانپذیر نیست.

به گفته وی جهش تولید باید منجر به کاهش سهم دولت در حوزه‌های اقتصادی شود اما نظارت دولت بر این حوزه‌ها باید ادامه یابد.

نبود فهم مشترک

سردار زهرایی تصریح کرد: جریان فتنه به دلیل نبود فهم مشترک انجام شد که چند ماه کشور را دچار هزینه‌های میدانی و ریالی کرد و هنوز هم آثار آن را در جامعه شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه فرد جهادی با فارغ شدن از کاری به سراغ انجام کار دیگری می‌رود، گفت: تحقق شعار سال با همراهی گروه‌های جهادی امکانپذیر است و لازمه اعلام آمادگی برای حضور در لشکر امام زمان (عج) داشتن خصلت یاران تنوری است.

به گفته وی چهار سال قبل نهضت خدمات مومنانه با پیام مقام معظم رهبری آغاز شد و امسال هم به دلیل برگزاری کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی در آخر سال آینده، سال معنوی خاصی در خراسان جنوبی خواهیم داشت و گروه‌های جهادی در این راستای کمیته جهادی به وظیفه خود عمل در این خصوص عمل خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: ۱۳ شهریور ماه سال جاری اجلاسیه ملی شهدای جهادگران خراسان جنوبی برگزار می‌شود و در سوم خرداد ماه هم شورای جهاد گران کشور برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: پی گیری های وی تصریح کرد: پی گیری های لازم برای رفع مشکل بیمه جهادگران از طریق مجلس شورای اسلامی و سپاه پاسداران کشور برای حل مشکلات حقوقی و درمانی جهادگران در حال انجام است.

فرمانده بسیج سپاه شهرستان بیرجند هم در این همایش گفت: در جهان هستی شیطان در قائده ای برای جبهه حق و باطل نقش بازی می‌کند.

به گفته سرهنگ خراسانی شیطان تلاش می‌کند تا مبدا لذات انسان را تغییر دهد و خداوند در قرآن انسان‌های را به چهار دسته نشستگان، ایستادگان و اهل کار به اندازه توانایی خود و مجاهدین که اگر از دنیا بروند مردم خیلی یاد آنها می‌کنند، تقسیم شده‌اند و مصداق مجاهدان، جهادگران جبهه حق هستند که در راه خدا کار می‌کنند.

رئیس شورای جهادگران شهرستان بیرجند هم در این جلسه گفت: در چند سال اخیر اقدامات خوبی توسط گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف در خراسان جنوبی انجام شده است.

اشک‌ها و لبخندها

جلالی با اشاره به این نکته که مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۳ را سال” جهش تولید با مشارکت مردم” نام گداری کرده‌اند، افزود: جهاد گران همواره شاهد اشک‌ها و لبخندهای مردم در نقاط مختلف استان بوده‌اند.

به گفته وی شورای جهادی را مساجد محور کرده‌ایم تا از این طریق مشکلات محلات را حل کنیم.

وی از وجود حدود دو هزار گروه جهادی در استان و ۵۰۰ گروه جهادی در شهرستان بیرجند خبر داد و گفت :۲۰۰ گروه جهادی را در شهرستان بیرجند به شکل تخصصی گروه بندی کرده‌ایم.

وی با اشاره به مشارکت گروه‌های جهادی در اجرای طرح کاشت یک میلیون درخت در کشور، خاطرنشان کرد: همه گروه‌های جهادی زن و مرد در انجام این کار مشارکت داشته‌اند و گروه‌های جهادی حلقه اتصال مردم با دولت بوده‌اند و از این طریق بسیاری از مشکلات مردم رفع می‌شود و انجام این کار سبب افزایش روحیه امید در افراد جامعه می‌شود.

به گفته وی جهادگران جامعه پزشکی بیش از ۱۰ هزار نفر را بدون دریافت کوچک‌ترین هزینه‌ای درمان کرده‌اند.

آرزوی جهادگران

وی تصریح کرد: آرزوی بچه‌های جهادی شهرستان بیرجند اختصاص زمینی برای ایجاد سوله‌ای با تأمین امکانات مورد نیاز با همکاری استانداری و سازمان بسیج سازندگی کشور برای بهره‌گیری از آن در زمان بحران است.

وی خواستار آن شد که برای رفع مشکل بیمه اعضای گروه‌های جهادی اقدام لازم انجام شود و ادامه داد که امیدوارم با اقدامات جهادی حالی را خوب کنیم تا حال خانواده خودمان خوب شود.

شایان ذکر است که در پایان این همایش از ۵۵ جهادگر برتر خواهر و برادر شهرستان بیرجند تجلیل شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور