رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی از کلنگ زنی عملیات بازگشایی محور نهبندان به شهداد خبر داد و گفت: ۲۶۰ میلیارد تومان برای فاز اول و دوم این پروژه در نظر گرفته شد.

مصطفی نخعی  اظهار کرد: در سفر استانی رئیس جمهور به خراسان جنوبی از جمله مباحثی که مطرح کردم ضعف در حوزه حمل و نقل و ارتباطات جاده‌ای، ریلی و هوایی در استان است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در ادامه افزود: توسعه راه‌ها و کیفیت راه‌ها از جمله برنامه‌های دولت به ویژه در برنامه ششم توسعه است و در بحث کیفیت جاده‌ها و ریل در استان مشکلات بسیار جدی داریم.

نخعی با اشاره به اینکه محور نهبندان به شهداد برای ما بسیار راهبردی بود، گفت: سال ۹۸ به واسطه سیل این محور دچار آسیب شد، که هنوز ترمیم نشده است. در حالی که سایر محورهای آسیب‌دیده در سیل سال ۹۸ در کشور ترمیم شدند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع جاده شهداد به نهبندان را طی ۲ سال گذشته به صورت مستمر پیگیری کرده‌ام، گفت: به نظر می‌رسد مسئولان در استان کرمان انگیزه‌ای برای ترمیم آن ندارد چون شاید اولویت‌های دیگر برای آنان مدنظر است.

جاده نهبندان به شهداد مسیر گردشگری خراسان جنوبی است

نخعی درباره اهمیت این مسیر، تصریح کرد: جاده نهبندان به شهداد خراسان جنوبی را به مراکز صنعتی مرکز کشور و بنادر مهم جنوب نزدیک تر می‌کرد و از جهت دیگر به واسطه ثبت جهانی بیابان لوت مسیر گردشگری ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت این محور، اظهار کرد: تذکر شفاهی، تذکر کتبی و طرح سوال از وزیر در دولت قبل را پیگیری کردم و قول‌هایی دادند که عملیاتی نشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی ادامه داد: در نهایت در دولت جدید سازمان راهداری مجاب شد که این کار را انجام دهد و در این اقدام از ظرفیت نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز استفاده کردیم.

مناقصه پروژه انجام شد

نخعی با بیان اینکه بسیار خرسندیم که بعد از ۲ سال پیگیری‌ها به نتیجه رسیده است، گفت: خوشبختانه برای پروژه محور نهبندان به شهداد مناقصه انجام و پیمانکار هم انتخاب و طی چند روز گذشته کلنگ‌زنی بازگشایی این مسیر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه برای فاز اول و دوم این پروژه ۲۶۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری قول داده است که وقتی عملیات اجرایی فاز یک و دوم به حدود ۶۰ درصد رسید فاز سوم و چهارم را شروع کنند.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور