مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: از زمان آغاز سفرهای نوروزی تاکنون ۲۳۱ هزار و ۳۰۲ مسافر و گردشگر نوروزی در اقامتگاه‌های استان مستقر شدند.

هادی شاهوردی افزود: از این تعداد ۵۹ هزار و ۱۲ نفر در اقامتگاه‌های رسمی و تاسیسات گردشگری استان اقامت کردند.

وی با اشاره به بازدید ۵۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی خراسان جنوبی در این مدت اظهار کرد: در کنار معرفی جاذبه‌های گردشگری، ۵۰۸ غرفه بازارچه صنایع‌دستی نیز در استان راه‌اندازی ‌شده که به ارائه صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی مزیت‌دار استان به عنوان سوغات می‌پردازند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ۱۴۱ واحد تاسیسات گردشگردی با بیش از ۹۸۱ اتاق و اسکان ۲ هزار و ۹۴۵ نفر در استان در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران هستند.

وی ادامه داد: ۴۰ بقعه با ۱۴۱ سوئیت و ۵۷۵ اتاق خواب، ۱۱۰ سوئیت تحت نظارت آستان قدس رضوی، ۱۲۳ آموزشگاه با ۸۶۰ کلاس درس و ۴۰ کمپ موقت با ظرفیت تقریبی حدود ۲۰ هزار نفر از دیگر ظرفیت‌های استان برای اسکان مسافران نوروزی است.

شاهوردی گفت: افرادی که خانه‌هایی با امکانات لازم برای اجاره دادن دارند می‌توانند با مراجعه به اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی مجوزی تحت عنوان خانه مسافر دریافت کرده و اقدام به اجاره دادن خانه خود به مسافران کنند.

وی با بیان اینکه خانه مسافرها کد و قیمت مخصوص دارند و به صورت رسمی فعالیت می‌کنند افزود: اکنون در شهرستان های طبس و فردوس این امکان فراهم شده و از مسافران می‌خواهیم از اسکان در خانه‌های شخصی که مجوز ندارند، خودداری کنند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی یادآور شد: مسافران می‌توانند برای اطلاع از خانه مسافرهای مجوزدار با شماره ۳۱۷۵۱۰۰۰ تماس بگیرند همچنین از طریق این شماره می‌توانند نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را اعلام کنند.