استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون تاکتیک دشمن در جنگ روانی و نرم است که دروغ‌پردازی و شایعه‌سازی از مهمترین مولفه‌های آن محسوب می‌شود.

جواد قناعت  در دیدار علمای اهل سنت خراسان جنوبی با اشاره به پیشرفت و اقتدار نیروهای مسلح ایران در حوزه تجهیزات دفاعی اظهار کرد: امروز دیگر مساله حمله و جنگ نظامی مطرح نیست لذا ایجاد اختلاف بین مسلمانان از راهبردهای دشمن است به طوری که در حوزه رسانه و فناوری قوی‌تر هستند و اخبار دروغ را در سطح وسیع پمپاژ می‌کنند.

وی افزود: ایجاد اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنی با دروغ‌پردازی و شایعه‌پراکنی و رواج بی اعتمادی و ناامیدی بین مردم، راهبرد و تاکتیک دشمنان انقلاب و استکبار جهانی است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به نقشه‌های شوم دشمن برای نظام جمهوری اسلامی ایران طی سالیان اخیر گفت: اولین هدفی که دشمن دنبال می‌کرد براندازی نظام جمهوری اسلامی بود و چون نتوانست به این نقشه شوم دست یابد یک پله عقب نشینی کرد و به فکر خدشه دار کردن تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین الملل افتاد.

وی در تبیین دلایل دشمنی سرکرده‌های استکبار جهانی با انقلاب اسلامی گفت: اولین دلیل برخاستن ندای استقلال از نظام جمهوری اسلامی است چرا که مردم خود تعیین کننده سرنوشت خویش هستند.

قناعت یادآور شد: خارج شدن منطقه راهبردی غرب آسیا از دست آمریکا از دیگر دلایل دشمنی استکبار است زیرا این منطقه سال‌ها محل جولان آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بود که چه بلاهایی بر سر جهان اسلام از جمله مردم فلسطین درآوردند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی پرچمدار وحدت بین مسلمانان در کشورهای اسلامی است گفت: وحدتی که بین مسلمانان کشور وجود دارد و تبدیل به الگو شده، زمینه ساز دشمنی آمریکاست.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نقشه دشمن برای همگان روشن است اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران طی این سال‌ها حمایت‌های زیادی از کشورهای فلسطین و لبنان، سوریه، یمن و عراق داشته و نکته جالب این است که جمهوری اسلامی ایران با هدایت مقام معظم هبری محور مقاومت شده است.

وی افزود: از ابتدای انقلاب، عربستان و امارات ائتلاف دریایی با ارتش آمریکا ایجاد کرده بودند که اخیرا پس از چهار دهه عربستان و امارات ائتلاف دریایی مشترک با ایران به وجود آوردند که همه اینها نشانه پیروزی است.

قناعت وحدت در صفوف مسلمین در داخل ایران و الگوگیری سایر مسلمانان از ایران اسلامی را از دیگر دلایل دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی ذکر کرد و گفت: امروز مشکلات در کشورهای اروپایی و آمریکا به مراتب بیشتر از کشور ماست و این طور نیست که برخی افراد آمریکای جهانخوار را بزک می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که امروز ما را تهدید می‌کند، گسست نسلی است لذا نسل جدید نباید از علمای شیعه و اهل سنت فاصله بگیرند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وحدت اهل تسنن و تشیع در این استان زبانزد است گفت: وحدت بین شیعه و سنی در کشور، وحدت دلی و واقعی است و براساس توانایی حتی به برادران اهل سنت نیز مسئولیت‌های کشوری و استانی محول شده است.

وی افزود: در این مدت دهگردشی‌هایی از روستاهای اهل سنت خراسان جنوبی انجام شده و به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از روستاها از امکانات آب، برق و گاز برخوردار هستند.

قناعت با بیان اینکه موفقیت جهان اسلام در عرصه‌های بین المللی به دلیل وحدت است گفت: امروز اهل تسنن کشورهای اسلامی نسبت به رهبر معظم انقلاب دلدادگی دارند.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های خراسان جنوبی در دولت سیزدهم گفت: عملیات اجرایی پروژه خط انتقال گاز دشتک – زابل – نهبندان و سربیشه با اعتبار هشت هزار میلیارد تومان در حال اجراست و با اتمام این پروژه خراسان جنوبی از شرایط انتهای خط گاز بودن، خارج می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولت نهبندان نیز در حال اجرا است، بر لزوم تبیین اقدامات و دستاوردهای دولت تاکید کرد.

وی ادامه داد: درخواست‌های علمای اهل سنت استان در چارچوب قانون پیگیری می‌شود زیرا قانون حاکم است.

در این نشست که در دفتر استاندار برگزار شد، جمعی از علمای اهل سنت خراسان جنوبی به بیان دیدگاه‌ها و درخواست‌های خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور