معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه وصایای شهدا برای هر زمانی کاربرد دارد، گفت:تانک فعلی دشمن، فضای مجازی بدون حد و حصر است که هر جیزی در آن دیده می‌شود و نباید از اهمیت آن غفلت گردد.
سید محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در مراسم یادواره شهدا که به مناسبت روز سربیشه در مهدیه این شهرستان برگزار شد ، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست نظامی که با خون شهدا آبیاری می‌شود، پرچم آن به دست امام زمان(عج) می‌رسد.
🔹وی با بیان این ‌که شهدا با خدا معامله کرده اند و از بهترین‌ دارایی هایشان گذشتند، تصریح کرد: آن‌ها بر سر سفره پربرکت الهی متنعم هستند.
🔹معاون استاندار با اشاره به توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران، خاطرنشان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که تا زمانی که این پشتوانه قوی و این اعتقادات راسخ در بحث زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا وجود داشته باشد، نمی‌تواند به اهدافش برسد.
🔹طالبی با تأکید بر این ‌که آن چه داریم از برکت خون شهداست، عنوان کرد: احیای خون شهدا به لحاظ شرعی و قانونی وظیفه همه ماست و اگر به اندازه سر سوزنی در این زمینه کوتاهی کنیم، در نزد خدا، ائمه و شهدا مدیون و مسئول خواهیم بود.
🔹وی با بیان این ‌که شهدا جان خود را به عنوان بهترین و اساسی ترین سرمایه شان برای احیای نظام، انقلاب، ناموس و حجاب در طبق اخلاص نهادند، یادآور شد: اگر در وظیفه ای که در قبال این از خود گذشتگی داریم، کوتاهی کنیم باید در دنیا و آخرت پاسخگوی خون شهدا باشیم.
🔹معاون استاندار ضمن اظهار تأسف از کم کاری‌هایی که طی سالیان گذشته درخصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهدا صورت گرفته، متذکر شد: اگر برای زنده نگهداشتن یاد شهدا کار مفیدی انجام می دادیم، الان نباید جوانان و نوجوانان ما از هجمه های رسانه های بیگانه تأثیر می گرفتند و فکر و اندیشه آنها تحت تأثیر تبلیغات سوء دشمن قرار می گرفت و شاهد این اتفاقات ناگوار نبودیم.
🔹طالبی ادامه داد: اگر کار ریشه ای درستی انجام می شد و تفکرات شهدایی همچون حسین فهمیده به جوانان انتقال می یافت ، جوانان ما شرایط بهتری داشتند.
🔹وی با اشاره به نفوذی که مدام مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته،اضافه کرد: همین نفوذ باعث شده که در قبال شهدا، درست ادای وظیفه نکنیم که اگر درست اقدام می‌شد امروز برای برخی افراد متدین این شبهه‌ها ایجاد نمی‌شد.
🔹معاون سیاسی استاندار با تأکید بر این‌که زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و الگو گرفتن از شهدای عزیز مهمترین وظیفه‌ای است که در قبال این عزیزان داریم،متذکر شد: باید بدانیم که توسل به شهدا در زندگی بسیار اثربخش بوده و نباید از اهمیت آن غفلت کنیم.
🔹طالبی با اشاره به این‌که بسیاری از مشکلاتی که امروز در سطح جامعه داریم به دلیل عدم عمل به وصیت‌نامه شهدا ست، گفت: شهدای بزرگوار بر گردن تک‌تک ما حق دارند و بایستی در راستای زنده‌ نگه‌داشتن نام این عزیزان،گوش به فرامین مقام معظم رهبری بسپاریم.
🔹به گفته وی؛ نباید عکس شهدا را در بالای سرمان نصب کرده و در عمل، برعکس شهدا رفتار کنیم.
🔹وی با اشاره به این مهم که خوشبختانه وصایای شهدا برای هر زمانی کاربرد دارد، بیان کرد: تانک فعلی دشمن، فضای مجازی بدون حد و حصر است که هر چیزی در آن دیده می‌شود و نباید از اهمیت آن غفلت شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور