#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

تعداد بیماران مبتلا به کرونا که از ابتدای شهریور در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری شده اند، نسبت به بیماران بستری شده در روز‌های پایانی مرداد ۳۲ درصد کاهش داشته است

شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با بیان اینکه میانگین مراجعه بیماران با علائم تنفسی در استان از ابتدای شهریور حدود ۱۸۵ نفر بوده است، گفت: این آمار در مقایسه با ۵ روز پایانی مرداد با میانگین ۲۳۶ مراجعه، کاهش ۲۱ درصدی داشته است.

او با اشاره به اینکه میانگین موارد مثبت  کرونا  در استان از ابتدای شهریور حدود ۴۹ نفر بوده است، افزود: این آمار در مقایسه با ۵ روز پایانی مرداد با میانگین ۹۷ مورد مثبت، کاهش ۴۹ درصدی داشته است.

شریف زاده با بیان اینکه میانگین موارد بستری مثبت بیماری کرونا از ابتدای شهریور حدود ۱۰ نفر در روز بوده است، گفت: این آمار در مقایسه با ۵ روز پایانی مرداد با میانگین حدود ۱۵ نفر بستری مثبت کرونا، کاهش ۳۲ درصدی داشته است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: از ابتدای شهریور موارد مثبت بدحال در استان حدود ۲ برابر افزایش داشته است و هم اکنون ۶ بیمار بد حال در استان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

او گفت: از ابتدای شهریور مورد فوت در اثر کرونا در استان نداشته ایم.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس بهداشت و ا حسن پور