مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بیش از ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح نژاد شده بین ۱۹ هزار خانوار در روستاهای استان توزیع شده است.

مهدی هنری  به رسانه‌ها اعلام کرد: یکی از اقدامات و برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی و یکی از موضوعاتی که در نهضت کمک مومنانه پیگیری می‌شود، کمک مجموعه نهادها و خیران در زمینه محرومیت‌زدایی، توجه و تمرکز به اقتصاد روستایی معیشت محور است.

وی افزود: طرح توزیع جوجه مرغ بومی از ابتدای سال ۹۸ به‌صورت تخصصی و بین مردم روستاهای هدف صندوق قرض‌الحسنه کلید خورد و این طرح همچنان ادامه دارد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: در زمینه نهضت کمک مومنانه بسیج سازندگی استان با مشارکت خیرین اقدام به توزیع مرغ بومی تخم‌گذار اصلاح نژاد شده (۵ ماهه) در برخی روستاهای محروم شهرستان خوسف کرده است.

وی ادامه داد: با شناسایی خانوارهای کم‌برخوردار و محروم توسط تسهیلگران صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج در روستاهای بصیران، سیدان و علی‌آباد زارعین در منطقه خوسف، تعداد ۲۸۸ قطعه مرغ بومی تخم‌گذار به ارزش ۱۷۰ میلیون ریال بین ۹۶ خانوار کم‌بضاعت به‌صورت رایگان توزیع شد.

هنری با اشاره به مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد: این طرح‌ها به دنبال بازگشت روستاها به دوران قبل که به‌صورت مولد بوده و اکثر نیازهای خانوار در روستاها تأمین می‌شد، اجرا می‌شود همچنین این اقدام با هدف خودکفایی خانوارهای روستایی و تبدیل شدن این روستاها از مصرف‌کننده به مولد در حال اجرا است.