#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: در زمینه پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا توسط خیرین نیز بیش از ۱۴۲ فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ ۴۶۷ میلیون تومان به صورت مردمی پرداخت شد.

مهدی هنری، امروز یکشنبه ۱۸ خرداد در جمع خبرنگاران در خصوص گزارش اقدامات صورت گرفته در استان در راستای رزمایش کمک مومنانه گفت: از ابتدای شروع رزمایش مواسات و کمک مومنانه در استان با همکاری مردم نوع دوست، نهادهای حاکمیتی، استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، سپاه و بسیج، مؤسسات خیریه و گروه‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب سنگ تمام گذاشتند، بسته‌های معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا توزیع شد.

وی ادامه داد: تا روز شنبه ۱۷ خردادماه بیش از ۱۳۶ هزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در سطح استان با حفظ شأن، جایگاه، عزت و آبروی نیازمندان بین آن‌ها توزیع شده که ارزش ریالی آن ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با قدردانی از مشارکت اقشار مختلف مردم نوع دوست استان، تصریح کرد: مازاد بر بسته‌های توزیع شده، جمع کمک‌های نقدی و غیرنقدی استان بالغ بر ۳ میلیارد و  ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

هنری ادامه داد: با توجه به تعطیلی بخش قابل توجهی از کسب و کارها به واسطه بیماری کرونا و در راستای رزمایش بحث بخشش اجاره در برنامه مردم بوده که با کمک خیرین تاکنون اجاره بیش از ۱۱۰۰ واحد تجاری در استان به ارزش ریالی ۷۵۰ میلیون تومان بخشیده شده است.

وی افزود: همچنین در زمینه پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا توسط خیرین نیز بیش از ۱۴۲ فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ ۴۶۷ میلیون تومان به صورت مردمی پرداخت شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: در زمینه پخت غذای گرم نیز با کمک کمیته امداد و سایر خیرین و هیئات مذهبی، حدود ۲۸۳ هزار پرس غذای گرم به ارزش ریالی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در بین محرومین و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شده است .

هنری از فعالیت بیش از ۵۴۰۰ نیروی بسیجی و جهادی در راستای برگزاری رزمایش و در بحث بسته‌بندی، توزیع و شناسایی خانواده‌های آسیب‌دیده و محروم در سطح استان خبر داد.