#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

 مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خراسان جنوبی گفت: باید تمام توانمان را بر آموزش جامعه درخصوص زندگی با کرونا متمرکز کنیم و بهره‌گیری از متخصصان در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

 ناصر نبی‌زاده در بیست و هشتمین نشست کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی شورای اطلاع‌رسانی خراسان جنوبی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: رسانه‌های استان درباره تولید ماسک‌های بادوام، قابل شست و شو و ارزان‌ قیمت برای همه مردم در هر حوزه جمعیتی با هر توان مالی، اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی پویش‌ها و کمک‌های مردمی و گروه‌های جهادی در حوزه تولید ماسک و اهدای آن نیز مورد تاکید استاندار قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به موارد مطرح شده در آخرین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که هفته جاری به ریاست استاندار برگزار شد، عنوان کرد: بالاترین نرخ درگیری و گسترش بیماری در دورهمی‌های خانوادگی، مجالس عزا و ترحیم اعلام شده است لذا باید در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی این موضوع به طور ویژه کار شود.

وی به آخرین آمار اعلام شده درخصوص وضعیت شهرستان‌های استان و نبود شهرستان در وضعیت سفید (کم‌خطر)  اشاره کرد و گفت: می‌طلبد درخصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، آموزش، ساخت، تهیه و استفاده صحیح از ماسک تاکید بیشتری صورت گیرد و کمیته اطلاع‌رسانی به صورت خاص در این حوزه فعالیت خود را گسترش دهد.

در این نشست پس از ارائه نظرات و پیشنهادات اعضا مقرر شد با همکاری دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی، اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با اصنافی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنف آنها اهمیت فراوانی دارد، نشستی برگزار شود تا رعایت نکات بهداشتی به صورت جدی‌تر اجرایی شود.

همچنین مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با همکاری صدا و سیما درخصوص تهیه و استفاده از ماسک توسط مردم، تولید محتوا و آموزش‌های لازم را در دستور کار قرار دهند و دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی گزارشی از سازمان‌هایی که درگاه ویژه اخبار کرونا را در سایت و کانال‌های خبری خود راه‌اندازی کرده‌اند، تهیه و در جلسه بعدی ارائه دهد.

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی کرونا مقرر کرد صدا و سیما و رسانه‌های استان درخصوص استفاده از ماسک، پویش‌های اهدای ماسک و سبک زندگی با کرونا اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند و از ظرفیت متخصصان این حوزه بهره بگیرند.

همچنین محتواهای تولید شده در حوزه‌های مختلف مبارزه با کرونا توسط دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی برای ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ارسال شود و این ستاد نسبت به بازنشر آن در بسترهای اطلاع‌رسانی کانون‌های سطح استان اقدام کند.