استاندار خراسان جنوبی گفت: بر رعایت اصل بی‌طرفی مجریان و سلامت انتخابات تاکید داریم.

 جواد قناعت  در نشست ستاد انتخابات استان افزود: انتخابات بسیار مهم و حساسی پیش‌رو داریم که اگر خطایی رخ دهد انعکاس و بازتاب ملی و بین‌المللی دارد.

وی تاکید کرد: فرمانداران نسبت به دستورالعمل‌هایی که از سوی ستاد انتخابات اعلام می‌شود، حساس باشند و با دقت اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایط حساس کنونی استراحت معنا ندارد و هر کاری انجام می‌شود، فرمانداران بلافاصله باید به ستاد انتخابات استان اعلام کنند.

وی افزود: باید قوانین انتخابات به صورت دقیق اجرا شود تا هزینه‌ای برای نظام اسلامی ایجاد نشود.

قناعت با اشاره به اینکه خراسان جنوبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی رتبه دوم مشارکت در کشور را کسب کرد، یادآور شد: بیشترین درصد مشارکت مردم در انتخابات مجلس بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ بوده است.

وی تصریح کرد: در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای ما رعایت اصل بی‌طرفی و پاکدستی مجریان و سلامت انتخابات یک اصل مهم است که باید مورد توجه باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی هم در این جلسه بر لزوم حفظ بی‌طرفی مجریان و همکاری با رسانه‌های خارجی معرفی شده از سوی وزارت کشور تاکید کرد و گفت: فایل پیکربندی دستگاه‌های احراز هویت امشب بارگذاری می‌شود لذا فرمانداران آمادگی لازم را داشته باشند و به موقع کار را انجام دهند.

سید محمدرضا طالبی ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است انتخابات ریاست جمهوری دو مرحله‌ای شود لذا باید نهایت دقت در نگهداری دستگاه‌های احراز هویت صورت گیرد.

وی گفت: رای‌گیری در شعب استان راس ساعت هشت صبح روز جمعه هشتم تیر آغاز می‌شود و تا پایان اعلام رسمی فرآیند رأی‌گیری انجام خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: رای‌گیری در پادگان‌ها و زندان‌ها فقط با مدرک هویتی کارت ملی یا شناسنامه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید تدابیر لازم برای احتمال قطعی برق و پیش‌بینی ژنراتور را داشته باشند گفت: هیچ مسئولی درخصوص نتایج انتخابات حق اظهارنظر ندارد و مرجع اعلام نتیجه، وزارت کشور خواهد بود.

طالبی از آمادگی استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت و یادآور شد: ۷۷۲ شعبه اخذ رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر استان پیش‌ بینی شده است.

انتخابات زودهنگام ریاست‌ جمهوری در پی شهادت آیت الله رییسی  هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

۶ نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف هستند که از بیستم خرداد تا ۲۴ ساعت پیش از آغاز انتخابات (ساعت هشت صبح پنجشنبه هفتم تیرماه) فرصت تبلیغات دارند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور