مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از همه هنرمندان کاریکاتوریست استان دعوت کرد تا در اولین جشنواره ملی کاریکاتور کارآ شرکت کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی توضیح داد: اولین دوره جشنواره ملی کاریکاتور کارآ با موضوع کارآفرینی و با محورهای اشتغال زنان، توسعه اشتغال روستایی، مشاغل نوین (استارت آپ ها)، توانمند سازی ، بیمه بیکاری، مشاغل آسیب دیده و متاثر از کرونا و توسعه تعاونی‌ها در دی ماه سال جاری برگزار می شود.
به گفته وی ، هادی حیدری کاریکاتوریست بنام و شناخته شده کشورمان، دبیری این جشنوره را بر عهده دارد.
اشرفی در خصوص قوانین شرکت در این جشنواره گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی تاکید کرد: هر هنرمند مجاز است حداکثر ۳ اثر خود را در جشنواره کارآ شرکت دهد.
به گفته وی ،هر اثر باید در اندازه آ. سه (۷/۲۹ در ۴۲ سانتی‌متر) و با وضوح تصویر(رزولوشن) و فرمت: ۳۰۰dpi / Jpeg ارائه شود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تاکید کرد: همراه آثار باید بیوگرافی هنرمند (در حد ۲۰۰ کلمه)، شماره‌ تلفن و نشانی کامل نیز ارسال شود و آثار ناقص حذف خواهند شد.
اشرفی افزود: آثار نباید پیش‌تر منتشر شده یا جایزه گرفته باشند.
وی در خصوص هدف برگزاری این جشنواره نیز گفت : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد تا با برگزاری این جشنواره از زاویه نگاه هنرمندان و به صورت ملموس‌تر به تشریح و معرفی موضوعات و ماموریت‌های خود برای عموم مردم بپردازد.
وی گفت: برگزیدگان اولین جشنواره ملی کاریکاتور، بهمن ماه معرفی می‌شوند. تمام آثار راه‌یافته به بخش نمایشگاه، در قالب یک کتاب نفیس منتشر و به هنرمندانی که آثارشان در کتاب درج شده باشد، نسخه‌ای تقدیم خواهد شد.
گفتنی است کاریکاتوریست‌ها تا ۲۰ دی فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران- خیابان آزادی – بین خیابان خوش و بهبودی طبقه هشتم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی یا نشانی الکترونیکی: cartoon@mcls.gov.ir ارسال کنند.
همچنین تاکید می شود حق استفاده از آثار ارسالی برای‌ وزارت تعاون٬کار و رفاه اجتماعی محفوظ است.