مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از برپایی ۵۵ پایگاه حامی یابی برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین در شب‌های قدر خبر داد.

 عرب مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: این پایگاه‌ها در کنار مساجد، حسینیه‌ها و مکان‌های برگزاری مراسم شب‌های قدر برپا می‌شود.

او افزود: امسال در یک اقدام بی نظیر با هماهنگی که با استان‌های خراسان رضوی، تهران و قم انجام شده از ظرفیت اماکن زیارتی و مذهبی در این استان‌ها نیز، برای حامی یابی استفاده می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: از ۵۵ پایگاه حامی یابی ۱۲ پایگاه در شهرستان‌های تهران، قم و مشهد مقدس دایر هستند.

عرب با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۱۳ نفر فرزند بدون حامی در استان داریم گفت: فرزندان ایتام و محسنین در استان ۱۱ هزار و ۹۵۲ نفر هستند که از این تعداد ۲هزار و ۴۹۵ نفر فرزند یتیم و ۹ هزار و ۴۵۷ نفر فرزند محسنین هستند.

او بیان کرد: حامیان و خیران می‌توانند علاوه بر حضور در پایگاه‌های حامی یابی در استان از طریق سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir و همچنین ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ نسبت به ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام کنند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور