🔹استاندار خراسان جنوبی در دیدار با وزیر بهداشت مسایل حوزه بهداشت و درمان استان را پیگیری نمود.
دکتر قناعت در این دیدار، ضمن تشکر از نگاه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناطق کمتر برخوردار کشور از جمله خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: با توجه دولت، بخش عمده ای از مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان حل شده است.
🔹وی با اشاره به وسعت خراسان جنوبی و پراکندگی بخش های آن، بعد مسافت را از مشکلات ویژه مردم استان در دسترسی به خدمات درمانی عنوان کرد.
🔹استاندار با بیان اینکه یکی از مهمترین دلایل افزایش تعداد بیماران بستری در زمان شیوع کرونا، همین فاصله طولانی برخی بخش ها تا مراکز درمانی بود، متذکر شد: دیر اقدام کردن بیماران برای حضور در مراکز درمانی به دلایل مختلف از جمله هزینه سنگین آمد و شد، سبب وخیم شدن اوضاع بیمار می شد.
🔹قناعت تجهیز بیمارستان های شهرستان های استان به امکانات تشخیص بیماری را ضروری خواند و ادامه داد: وجود امکاناتی همچون سی تی اسکن، ام. آر. آی و… از نیازهای ضروری همه بیمارستان های استان است.
🔹وی با اشاره به وعده معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تأمین دستگاه ام. آر. آی برای بیمارستان های فردوس، طبس و نهبندان، تسریع در روند تحقق این وعده و ارسال این تجهیزات به استان را خواستار شد.
🔹استاندار ضمن تشکر از وزارت بهداشت به جهت موافقت با احداث بیمارستان در شهرستان زیرکوه، گفت: زیرکوه تنها شهرستان استان است که بیمارستان نداشت و خوشبختانه با نگاه ویژه آیت الله رئیسی و وزیر بهداشت، این پروژه در هفته دولت امسال کلنگ زنی شد.
🔹قناعت با اشاره به روند مطلوب کار در این پروژه، خاطرنشان کرد: وعده معاون درمان وزارت بهداشت، مبنی بر تأمین کلیه تجهیزات این بیمارستان و بیمارستان شهرستان خوسف، برای مردم خراسان جنوبی بسیار حائز اهمیت است.
🔹وی ادامه داد: همت ویژه وزارت بهداشت سبب شد که روند اجرای پروژه بیمارستان خوسف هم شتاب بگیرد.
🔹استاندار، ارتقاء دانشکده های فعال در برخی شهرستان های استان را هم به عنوان مطالبه مردم عنوان کرد.
🔹قناعت از موافقت شورای گسترش با ارتقاء دانشکده بهداشت شهرستان قاینات به دانشکده علوم پزشکی، متذکر شد: تکرار این اتفاق خوب برای دانشکده بهداشت شهرستان فردوس هم از انتظارات استان است.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور